فروشگاه ماشین‌های اداری کپی ایران - توضیح مختصری در مورد دستگاه چاپ ریسو گراف
(0) محصول
پنج شنبه, 25 خرداد 1396 ساعت 14:51

توضیح مختصری در مورد دستگاه چاپ ریسو گراف

 

1. دستگاه‎ها‏ی ریسو گرافی زمانی قابل استفاده هستند که تعداد تیراژ چاپ کم باشد ( حداقل ۲۰۰ برگ). چرا که مستر در این دستگاه یکبار مصرف است و بعد از چاپ شدن کار باید کنار گذاشته شود و برای کار جدید، مجدد یک مستر جدید ساخته شود. بنابراین برای چاپ بیش از ۲۰۰ برگ بهتر است ا از دستگاه فتوکپی استفاده شود. به همین دلیل برای مکانهایی چون مدارس، شرکت‎ها‏ و ارگان‎ها‏ی دولتی استفاده می‏شود و ظرفیت کافی برای استفاده در چاپخانه‎ها‏ را ندارد.

2. سرعت چاپ دستگاه‎ها‏ی ریسوگرافی از دستگاه‎ها‏ی فتوکپی بیشتر است و می‏تواند در هر دقیقه تا ۱۳۰ برگ را چاپ کند.

3. هر درام دستگاه ریسوگرافی با یک رنگ مرکب پر می شود که همه دستگاه‎ها‏ی ریسو، یک درام پر شده با رنگ مشکی دارند. این امر موجب می‏شود تا دستگاه بتواند چاپ سیاه و سفید را بخوبی انجام دهد. در صورتی که اپراتور قصد داشته باشد از سایر رنگ‎ها‏ استفادکند، برای هر رنگ باید یک درام اضافی بگیرد که هزینه چاپ بالا می‏رود. هزینه هر دو درام با قیمت خودِ دستگاه یکسان است.

4. رنگ مرکب‎ها‏ی موجود دستگاه ریسو گرافی می‏تواند سبز، زرد، سبز، قرمز، مشکی، آبی، قهوه ای، طلایی و نقره ای باشد. برای چاپ چند رنگ باید ابتدا یکبار با درام اول، رنگ اول چاپ و سپس درام تعویض شده و رنگ دوم چاپ می‎شود.

5. در دستگاه‎ها‏ی جدید ریسو گراف، ۲ درام داخل دستگاه تعبیه می‏شود که از این طریق می‏توان همزمان دو رنگ را در دستگاه قرار داد. البته امکان ترکیب رنگها را وجود ندارد.

6. قابلیت دستگاه ریسوگراف، چاپ ۱۰ هزار برگ می‏باشد. به هر میزان که تعداد چاپ بیشتر می‏شود، کیفیت چاپ نیز کاهش می‏یابد و ممکن است اطراف نوشته‎ها‏ سایه دار شود زیرا منافذ ایجاد شده بر روی مستر، گشاد می‏شود.

7. دستگاه چاپ مستر باید در هر ۱۰۰۰ عدد چاپ دوباره ساخته شود تا کیفیت چاپ افزایش یابد.

8. کیفیت چاپ ریسو بسته به نوع و مدل دستگاه و میزان کیفیت مواد مصرفی است. استفاده از مرکب و مستر غیر فابریک هزینه‎ها‏ی چاپ را کاهش می‏دهد اما ممکن است کیفیت چاپ نیز کمتر شود.

9. دستگاه چاپ ریسو می‏تواند بر روی کاغذهای ۶۰ تا ۲۰۰ گرمی چاپ انجام دهد. البته این دستگاه قابلیت چاپ بر روی مقوای گلاسه را ندارد زیرا مرکب روی کاغذ گلاسه پخش می‏شود.

10. دستگاه چاپ ریسوگراف قابلیت چاپ بر روی انواع سربرگ، انواع تراکت تبلیغاتی، انواع پاکت، فاکتور و .. را دارد.

جهت اطلاع از انواع مدلهاوقیمت دستگاههای فتوکپی رنگی لطفا کلیک کنید
جهت اطلاع از انواع مدلهاوقیمت دستگاههای فتوکپی رومیزی لطفا کلیک کنید

 

 

جهت اطلاع از انواع مدلهاوقیمت دستگاههای فتوکپی متوسط لطفا کلیک کنید 

جهت اطلاع از انواع مدلهاوقیمت دستگاههای ریسو گراف لطفا کلیک کنید 

جهت اطلاع از انواع مدلها وقیمت دستگاههای پلاتر لطفا کلیک کنید 

خواندن 1628 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

اطلاعات تماس

 آدرس: آذربایجان شرقی، مراغه، خیایان امام، روبروی داروخانه جاوید، ساختمان کپی ایران
شماره تماس: 04137252392   |    04137254200
شماره تماس: 04137253033   |   04137253034
شماره همراه: 09148659399
شماره فکس: 04136586892
پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید.این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید|این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت داریدساعات کاری: از 8 الی 22 شب

Google Analytics Alternative