Loading...
ریسوگراف mz1050

ریسوگراف mz1050

210 میلیون ریال
برند : ریسو
وضعیت دستگاه:

ریسوگراف MZ1050 یکی از جدیدترین ریسوگراف‌ های دو رنگ در بازار می‌ باشد که از کیفیت ساخت بالایی برخوردار است. از آنجایی که کیفیت دستگاه ‌های کپی  در طول عمر دستگاه اهمیت بسیار زیادی دارد، این مدل ریسوگراف انتخاب بسیار مناسبی خواهد بود.

دستگاه ریسوگراف چیست؟

دستگاه ریسوگراف یک دستگاه چاپ است. این دستگاه برای اولین بار در کشور ژاپن توسط شرکت ریسو کاگاکو ساخته شد. در این نوع دستگاه از ترکیب چند فناوری مختلف استفاده شده است. در قدیم جهت انجام کار چاپی از دستگاهی به نام استنسیلی استفاده می ‌کردند. واژه استنسیل به معنای پرده می باشد.

ویژگی ‌های دستگاه ریسوگراف

از ویژگی ‌های خاص دستگاه ریسوگراف سرعت فوق العاده بالای دستگاه می‌ باشد. به طوری که کاربر می‌‌ تواند با این دستگاه در هر ساعت 10800 برگ را کپی کند. از دیگر ویژگی ‌های دستگاه ریسوگراف کیفیت بالای آن است. زیرا این دستگاه به دلیل وجود اسکنر و فرآیند استنسیل سازی از کیفیت بالایی برخوردار می ‌باشد. این کیفیت بالا در حدی است که تغییر کیفیت بین اولین کپی تا تیراژ 10000 نسخه مشهود نخواهد بود.

از دیگر ویژگی‌ های خاص دستگاه ریسوگراف که باعث افزایش محبوبیت آن در بین کاربران شده است مقرون به صرفه بودن آن است. زیرا در دستگاه ریسوگراف هزینه مواد مصرفی پایین است و قیمت تمام شده چاپ هر برگ در تیراژ بالا بسیار کمتر می‌ باشد.

با دستگاه ریسوگراف می ‌توان از انواع کاغذ و مقوا استفاده کرد. بنابراین هیچگونه محدودیتی در ابعاد و وزن کاغذ مصرفی در این دستگاه مشاهده نمی ‌شود. با دستگاه ریسوگراف کاربر می ‌تواند با شبکه ‌های کامپیوتر ارتباط برقرار کند. همچنین این دستگاه قادر است چاپ را به طور مستقیم و بدون وجود کامپیوتر در مدت زمان کوتاه انجام دهد.

در دستگاه ریسوگراف می ‌توان با استفاده از درام‌ های رنگی از چاپ تک رنگ بهره‌مند شد. یکی دیگر از ویژگی‌ های خاص دستگاه‌ های ریسوگراف عدم نیاز به تعمیر و سرویس ‌های مداوم است. در صورت  نیاز به تعمیر کاربر می ‌تواند با صرف هزینه بسیار کم تعمیرات دستگاه را انجام دهد. لازم به ذکر است که تعمیرات دستگاه ریسوگراف در طول یکسال یک بیستم دستگاه ‌های فتوکپی می ‌باشد. همچنین میزان برق مصرفی در دستگاه ‌های ریسوگراف بسیار کم است.

در دستگاه‌ های ریسوگراف به دلیل نبود سیستم‌ های حرارتی احتیاجی به گرم یا خنک شدن دستگاه نیست. بنابراین امکان استفاده ساعت‌ ها‌ی متوالی از دستگاه ریسوگراف برای کاربر وجود دارد. کار با دستگا‌ه ‌های ریسوگراف بسیار راحت می ‌باشد و جهت کار با دستگاه به وجود افراد متخصص نیازی نیست.

مشخصات فنی ریسوگراف MZ1050

این دستگاه قادر است در هر دقیقه 120 برگه را چاپ کند که سرعت قابل توجهی می باشد. دقت پرینت این دستگاه کپی 600 dpi می‌ باشد. سطح چاپ این مدل دستگاه ریسوگراف A3 می‌ باشد. از دیگر مشخصات فنی دستگاه ریسوگراف MZ1050 این است که از قابلیت چاپ به طور مستقیم برخوردار می ‌باشد.

دستگاه ریسوگراف MZ1050 در سال 2014 توسط کشور ژاپن ساخته شده است. این دستگاه برد پرینتر دارد. همچنین برد اسکنر در این مدل دستگاه تخت می‌ باشد. ظرفیت سینی در این مدل دستگاه ریسوگراف 1000 کاغذ است. یکی از امکانات اختیاری ریسوگراف MZ1050 قابلیت تغذیه خودکار (ADF) می ‌باشد. نوع پورت ارتباطی این مدل دستگاه ریسوگراف USB 3 و USB 2 است.

مزایای ریسوگراف MZ1050

ریسوگراف MZ1050 از کیفیت 600*600 dpi برخوردار است. این دستگاه نسبت به مدل ‌های قبلی کیفیت بالاتری دارد. این مدل دستگاه ریسوگراف قابلیت دریافت مستقیم اطلاعات از فلش را نیز دارد. نسبت به مدل های قدیمی تر، تغییراتی اعم از سیلندر، نحوه تغذیه کاغذ و مسترگیری در دستگاه  ریسوگراف MZ1050 انجام شده که به بهبود آن انجامیده.

از مزایای خاص ریسوگراف MZ1050 می ‌توان به سرعت بالای ارسال اطلاعات از کامپیوتر اشاره کرد. این مدل دستگاه ریسوگراف از قابلیت شبکه نیز برخوردار است. از دیگر مزایای این مدل دستگاه کم مصرف بودن آن می‌ باشد؛ به طوری که در رده انرژی A قرار دارد.

معایب ریسوگراف MZ1050

یکی از ضعف های ریسوگراف MZ1050 این است که از قابلیت اسکن همزمان پشت رو برخوردار نیست. بنابراین موقع اسکن  گرفتن باید به صورت دستی، برگه ها را برگردانید.

آشنایی با دستگاه ‌های ریسوگراف

بهتر است بدانید که از دستگاه ریسوگراف جهت چاپ و تکثیر با سرعت بالا استفاده می ‌شود. دستگاه ریسوگراف برای اولین بار توسط کشور ژاپن ساخته شد. این دستگاه ‌ها را به دلیل اینکه متن یا تصویر بر روی استنسیل یا مستر قرار می‌ گیرد، ریسوگراف نامیده ‌اند.

طرز کار این دستگاه به این صورت است که با استفاده از یک اسکنر دقیق از نسخه ‌ای که می‌ خواهد چاپ کند، نمونه‌ ای را بر روی استنسیل آماده می ‌کنند. سپس استنسیل را بر روی درام قرار می‌ دهند؛ از این درام می ‌توان برای چاپ ده هزار نسخه استفاده کرد. بعد از این که مستر سازی انجام شد تیراژ مورد نیاز را انتخاب می ‌کنند. در نهایت با عبور متوالی کاغذ ‌ها از روی درام در حال چرخش عملیات چاپ با سرعت بالا انجام می‌ شود.

زمان اولیه لازم برای اولین کپی توسط دستگاه ریسوگراف 16 تا 57 ثانیه می ‌باشد. همچنین سرعت چاپ دستگاه بین 60 تا 180 برگ در دقیقه است. بهتر است بدانید که دستگاه‌ های ریسوگراف به دلیل سرعت و کیفیت بالا در عین حال هزینه پایین و سهولت کار توانسته‌اند 61 درصد از بازار فروش دنیا را به خود اختصاص دهند. ممکن است دستگاه ریسوگراف در نگاه اول مشابه دیگر دستگاه ‌های کپی باشد. اما در واقع تفاوت بسیار زیادی بین این دستگاه با سایر دستگاه‌ های کپی وجود دارد.

در کجا از چاپ ریسو استفاده کنیم؟

دستگاه ‌های ریسوگراف جزو دسته دستگاه ‌های کپی و چاپ افست قرار دارند. این بدان معنا است که کارهای چاپی که برای دستگاه‌ های کپی عادی زیاد است و برای دستگاه چاپ افست کم می ‌باشد توسط دستگاه ریسوگراف انجام می ‌شود.

برای مثال در صورتی که کار چاپی بیشتر از 200 عدد و کمتر از 10000 عدد باشد از دستگاه ریسوگراف استفاده می‌ کنند. زیرا برای کار چاپی بالای 1000 عدد قیمت چاپ هر برگه توسط دستگاه ریسوگراف نسبت به دستگاه فتوکپی کمتر خواهد بود. همچنین ریسوگراف قادر است تعداد زیاد سفارشات چاپی را در زمان کوتاه و با قیمت مناسب یعنی کمتر از چاپ افست انجام دهد. البته کیفیت نهایی در چاپ افست نسبت به ریسوگراف بیشتر می ‌باشد.

در چاپ افست رنگ ‌ها را با هم ترکیب می ‌کنند؛ اما در ریسوگراف می‌ توان از هر کدام از رنگ‌ ها به طور جداگانه استفاده کرد. در دستگاه ریسوگراف هر رنگ از درام مستقلی استفاده می ‌کند. همچنین در دستگاه ریسوگراف از رنگ‌ های مختلفی اعم از سبز، قرمز، آبی، مشکی، زرد، قهوه‌ای، طلایی و نقره‌ ای استفاده می ‌شود.

لازم به ذکر است که درام از قیمت نسبتا بالایی برخوردار می‌ باشد. معمولا دستگاه‌ های ریسوگراف یک درام مشکی جهت چاپ سیاه و سفید دارند. سفارشات چاپ ریسو تک رنگ است؛ اما دستگاه‌ های دو رنگ هم جهت چاپ دو رنگ در بازار موجود هستند. دستگا‌ه های ریسوگراف با دو درام جهت چاپ دو رنگ کاربرد دارند. اما در چاپ چند رنگ هر رنگ توسط درام خاص خود به طور جداگانه چاپ می ‌شود.

هزینه چاپ دستگاه ریسوگراف به این صورت است که تا 1000 برگ هزینه ثابت است. اما برای چاپ بالای 1000 عدد هزینه دوباره تکرار می‌ شود. دور چاپ در ریسو هزار تایی می‌ باشد؛ یعنی برای 1000 عدد یک دور را حساب می‌ کنند. لازم به ذکر است که هزینه کاغذ به طور جداگانه محاسبه می‌ شود. برای مثال برای کار چاپی بین 1000 تا 2000 هزینه چاپ را دو دور محاسبه می‌ کنند.

در چاپ ریسو گرماژ کاغذ مصرفی بین 60 تا 200 گرم می ‌باشد. بهتر است بدانید که امکان چاپ ریسو بر روی کاغذ گلاسه وجود ندارد. زیرا مرکب ریسو بر روی کاغذ گلاسه پخش می ‌شود. سایز رایج مورد استفاده در دستگاه ریسوگراف A4 است. اما در این دستگاه امکان چاپ بر روی کاغذ های با سایز A3 و B4 نیز وجود دارد. چاپ ریسو کاربرد های مختلفی دارد که می ‌توان به مواردی اعم از تراکت تبلیغاتی، انواع پاکت، سرنسخه، فاکتور، چاپ کتاب تک رنگ اشاره کرد.

هزینه خرید دستگاه فتوکپی استوک

بهتر است بدانید که هزینه دستگاه‌ های استوک ثابت و مشخص نیست. قیمت فتوکپی استوک بر اساس عملکرد دستگاه تعیین می‌ شود. بنابراین تنها قیمت پایین دستگاه‌های استوک مدنظر نمی‌ باشد. بلکه کیفیت دستگاه استوک بسیار اهمیت دارد.

لازم است بدانید که هر چه کارکرد دستگاه بالاتر باشد، وضعیت سلامت دستگاه نامطلوب خواهد بود. بنابراین موقع خرید دستگاه فتوکپی استوک فقط قیمت را در نظر نگیرید. زیرا کیفیت دستگاه اهمیت بسیار بالایی در طول عمر و کارایی آن دارد.

خرید فتوکپی استوک از فروشگاه کپی ایران

به دلیل این که دستگاه ‌های استوک کارکرده یا از رده خارج شده می ‌باشند، باید آن ها را از فروشگا‌ه‌ های معتبر خریداری کرد. دستگاه‌ های فتوکپی استوک از قیمت کمتری نسبت به دستگاه‌ های آکبند برخوردار هستند. بنابراین دستگاه استوک علاوه بر قیمت پایین باید از کیفیت لازم برخوردار باشد. زیرا فتوکپی استوک بی کیفیت ضررهای مالی برای کاربر ایجاد خواهد کرد. بنابراین قبل از خرید دستگاه استوک باید به طور کامل آن را بررسی کنید و در صورت وجود هر گونه ایراد آن را برطرف نمایید. 

بهتر است بدانید فروشگاه کپی ایران به دلیل سابقه طولانی در زمینه فروش تجهیزات و لوازم اداری از اعتبار بالایی برخوردار است. همچنین این فروشگاه توانسته است با ارائه محصولات با کیفیت بالا و قیمت مناسب در بین مشتریان از محبوبیت خاصی برخوردار شود. با مراجعه به بخش فروش وب سایت کپی ایران می‌ توانید جزئیات و مشخصات طیف گسترده ای از دستگاه های کپی و ریسوگراف را مشاهده کنید. پس از مشاهده مشخصات دستگاه و تطابق آن با نیاز های خود، می ‌توانید نسبت به خرید آن اقدام کنید.

فروشگاه کپی ایران محصولات خود را با کیفیت و تنوع بالا در اختیار مشتریان قرار داده است. کارشناسان ما دستگاه‌ ها را قبل از فروش تست می ‌کنند و براساس وضعیت دستگاه قیمت‌ گذاری را انجام می‌ دهند. کاربران می ‌توانند خریدی مطمئن و آسان از فروشگاه کپی ایران داشته باشند. در صورتی که قصد خرید ریسوگراف MZ1050 را دارید، فروشگاه کپی ایران این محصول را با قیمتی بسیار مناسب و کیفیتی مثال زدنی در اختیار شما قرار خواهد داد.

جمع بندی و کلام آخر

بهتر است بدانید که ریسوگراف MZ1050 از دستگاه‌ های فوق حرفه‌ ای در صنعت چاپ محسوب می‌ شود. این دستگاه به دلیل سرعت و کیفیت بالا از محبوبیت خاصی برخوردار است. به علاوه MZ1050 دستگاهی کاملا اقتصادی محسوب می شود؛ زیرا هزینه مواد مصرفی جهت چاپ، هزینه قیمت برگ چاپ شده و هزینه تعمیرات دستگاه ریسوگراف MZ1050 نسبت به دستگاه ‌های مشابه بسیار کمتر است.

در صورتی که با توجه به ویژگی ها و مشخصات ریسوگراف MZ1050، قصد خرید این دستگاه را دارید، به طور قطع فروشگاه کپی ایران می تواند خریدی رضایتمندانه را برای شما به ارمغان بیاورد. کیفیت بالا، قیمت مناسب، اصالت کالا و خدمات پس از فروش مزایای خرید از فروشگاه کپی ایران هستند.

دستگاه ریسوگراف دورنگ mz 1050 

تغیراتی که نسبت به مدلهای قبلی برای این دستگاه اعمال شده به موارد زیر می توان اشاره کرد 

  1. این دستگاه نسبت به مدلهای قبلی از کیفیت بالاتری بهره می برد dpi600*600
  2. دقت بالای اسکنر 
  3. دریافت مستقیم اطلاعات از فلش 
  4. اعمال تغیرات اساسی در .سیلندر. نحوه تغذیه کاغذ. و مسترگیری 
  5. سرعت بالای ارسال اطلاعات از کامپیوتر 
  6. قابلیت شبکه کردن
  7. دستگاهی بسیار کم مصرف  رده انرژی A (اکونومیک)

جمع بندی: دستگاه فوق حرفه ای برای صنعت چاپ می باشد.

 

سطح چاپ

A4
b4
A3

کشور سازنده

ژاپن
چین

فکس

ندارد

سورتر

اختیاری

اسکن به فایل

ندارد

لارج باکس

اختیاری

نوع پورت ارتباطی

USB 2
Ethernet

برد پرینتر

اختیاری

دقت پرینت

600Dpi

برد اسکنر

تخت

قابلیت کپی

دارد

این دستگاه برای تکثیر انبوه پیشنهاد می شود

بله

ظرفیت سینی کاغذ

10000

قابلیت چاپ مستقیم

دارد

قابلیت تغذیه خودکار(ADF)

اختیاری

سرعت چاپ

120 برگ در دقیقه

توان کار ماهانه

بدون محدودیت

نوع کارتریج

جوهر
ابعاد (طول × عرض × ارتفاع) 0 x 0 x 0
وزن 120 کیلوگرم

نظرات (0)

دارای امتیاز 0 از 5 بر اساس 0 رأی
نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - برای دسترسی به امکانات بیشتر (پاسخ دادن به کامنت دیگران یا آپلود فایل) ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید.
به این پست امتیاز دهید:
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما

ساعتهای کاری

شنبه تا پنج شنبه
9:00 صبح تا 18:00
پنج شنبه
9:00 صبح تا 16:00
جمعه
تعطیل

ما در تمام تعطیلات کار می کنیم

خبرنامه الکترونیکی

برای اطلاع از آخرین اخبار، بروزرسانی ، محتوا، نظرسنجی ها و پیشنهادات کپی ایران ثبت نام کنید

سیاست حفظ حریم خصوصی