Loading...
ریسوگراف mz990

ریسوگراف mz990

190 میلیون ریال
برند : ریسو
* وضعیت دستگاه:

سورتر:

لارج باکس:

برد پرینتر:

ADF:

ریسوگراف mz990  یک دستگاه چند منظوره و بسیار با کیفیت است که در مراکز چاپ و نشر برای کپی در تیراژهای بالا مورد استفاده قرار می گیرد.

این دستگاه ساخت کشورهای چین و مالزی بوده و از کیفیت ساخت و طول عمر بالایی برخوردار می باشد. در این بخش اطلاعات کافی راجع به ریسوگراف در اختیار شما قرار خواهیم داد و سپس به معرفی کامل ریسوگراف mz990 می پردازیم.

هر آنچه باید راجع به ریسوگراف بدانید

در زمان های گذشته در مدارس و مراکز دولتی از دستگاهی به نام استنسیل برای چاپ اوراق و برگه های مختلف استفاده می شده است. این سیستم از عملکرد چاپ اسکرین استفاده کرده و تصاویر و متون با استفاده از قطعات داخلی مرکب روی کاغذ چاپ می شد. اما به مرور دستگاه های چاپ دست خوش تغییرات اساسی شده و در مدل ها و برندهای مختلفی طراحی و ساخته شدند. دستگاه های ریسوگراف یکی از این دستگاه های چاپ است که در ابتدا در ژاپن و توسط شرکت ریسو کاگاکو طراحی و ساخته شد.

به دلیل نام شرکت این دستگاه ریسو نام گرفت و از آن به بعد بقیه دستگاه های چاپ مشابه در کارگاه های دیگر نیز به تبع برند اولیه به ریسوگراف شناخته شدند. ریسوگراف از چندین فناوری مختلف برای چاپ با کیفیت، سریع و ارزان استفاده کرده و در مراکز چاپ با تیراژ بالا بیش تر از دیگر دستگاه های کپی مورد استفاده قرار می گیرد.

یکی از مهم ترین مزایای دستگاه های ریسوگراف در مدل های مختلف از جمله ریسوگراف mz990 امکان چاپ ارزان اسناد مختلف است. در واقع شما در کپی گرفتن با دستگاه های ریسوگراف تنها هزینه چاپ برگه اول را پرداخت می کنید و هزینه کپی باقی مانده میان برگ های دیگر تقسیم می شود. ویژگی مثبت دیگر در استفاده از دستگاه های ریسوگراف سرعت بسیار بالای چاپ است. شما در دستگاه های فتوکپی نهایتا در هر دقیقه می توانید 70 تا 80 برگه را کپی بگیرید. این سرعت حتی در دستگاه های فتوکپی چند منظوره تا 3 برگ در ثانیه نیز کاهش پیدا می کند! اما دستگاه های ریسو گراف در کند ترین حالت خود می توانند بیش از 100 برگه را در هر دقیقه برای شما چاپ کنند. این مساله سرعت کار شما را بسیار بالا برده و می توانید در مراکز انتشاراتی بزرگ روی سرعت آن ها حساب باز کنید.

ویژگی بسیار مهم دیگر در استفاده از دستگاه های ریسوگراف از جمله ریسوگراف mz990 چند منظوره بودن آن ها است. شما می توانید علاوه بر کپی اسناد و فایل های مختلف، برای کپی گرفتن از تراکت ها، کارت های شناسایی، کارت ویزیت و غیره نیز از این دستگاه استفاده کنید. در دستگاه های ریسوگراف سه رنگ مشکی، قرمز و سرمه ای برای چاپ وجود دارد که باید به صورت مجزا مورد استفاده قرار گیرند. در واقع امکان ترکیب رنگ ها در این دستگاه های فتوکپی وجود ندارد. در کنار بیان تمامی نکات مثبت این دستگاه های فتوکپی باید به این نکته توجه کرد که کیفیت چاپ این دستگاه ها در مقایسه با دستگاه های فتوکپی کم تر بوده و در صورتی که کیفیت بیش از سرعت برایتان اهمیت دارد، بهتر است کمی بیشتر در مورد خرید دستگاه مورد نیاز خود مطالعه کنید.

در صورتی که بعد از کار با دستگاه متوجه ایراد و مشکلی در آن شدید، بهتر است بی گدار به آب نزنید! تعمیرات این دستگاه ها با توجه به تکنولوژی ها و فناوری های خاصی که در آن ها به کار رفته، نیازمند کارشناسانی است که به طور کامل ساختار دستگاه، جایگاه قطعات و عملکرد آن ها و اختلالات ممکن آشنایی داشته و بتوانند دستگاه را به طور کامل تعمیر کنند. البته بسیاری از دستگاه های ریسوگراف دارای فیلم ها و فایل های آموزشی هستند که توسط شرکت سازنده به خریدار داده می شود. در این فایل ها لیست کاملی از خطاهای ممکن بیان شده و راه های رفع آن نیز توضیح داده شده است. این دستگاه ها نیز همانند دیگر دستگاه های فتوکپی به دو صورت رومیزی و ایستاده طراحی و ساخته شده اند. مدل های ایستاده بدون شک بزرگ تر بوده و ظرفیت کاری بالاتری دارند. در حالی که دستگاه های رومیزی حجم کاری کم تری داشته اما کوچک تر هستند.

با ریسوگراف mz990 آشنا شوید

ریسوگراف mz990 یکی از دستگاه های چاپ است که از سال 2010 در کشورهای چین و مالزی طراحی و ساخته شده است. سال ساخت نه چندان قدیمی این دستگاه باعث می شود که ریسو با نیازهای روز همخوانی داشته و بتواند تمامی نیازهای کاری شما را برآورده کند. همچنین این مساله باعث می شود نمونه های استوک و دست دوم فرسوده در بازار کم تر از نمونه های بسیار قدیمی تر باشد. این دستگاه چاپ از نوع دستگاه های ایستاده بوده بنابراین هنگام خرید آن به فکر فضای کافی برای قرار دادن دستگاه باشید. با توجه به ایستاده بودن دستگاه همان طور که در بالا نیز به آن اشاره شد ظرفیت کاری دستگاه بالا بوده و می توانید از آن برای چاپ در تیراژ های بسیار بالا استفاده کنید. در ادامه به طور اختصاصی با ویژگی های این دستگاه آشنا خواهیم شد. 

ویژگی های ریسوگراف mz990:

سیلندر اضافه برای چاپ دو رنگ و یا بیشتر

همانطور که در بالا نیز اشاره شد، دستگاه های ریسو گراف دارای ورودی های رنگ جداگانه بوده که امکان ترکیب با یکدیگر را ندارند. اما در ریسوگراف mz990 یک سیلندر اضافی قرار داده شده است. این سیلندر به شما این امکان را می دهد که از رنگ های مختلف برای چاپ استفاده کرده و بر حسب نیاز و خواسته تان به چاپ تراکت ها، کارت های ویزیت، فایل ها و اسناد مختلف بپردازید.

سرعت قابل تغییر و بسیار بالا

از دیگر ویژگی های ریسوگراف mz990 داشتن سرعت کاری متغیر و بسیار بالای آن است. به طور میانگین این دستگاه می تواند در هر دقیقه بین 60 تا 130 برگه را کپی بگیرد. در واقع در صورتی که حجم کاری شما بسیار زیاد است و نیاز به سرعت بالایی دارید، می توانید از سرعت 130 برگ در دقیقه استفاده کرده و در هر ساعت 7800 برگه را کپی بگیرید. اما در صورتی که حجم کاری شما کم تر باشد می توانید از سرعت های پایین تر استفاده کرده تا هم دستگاه تعداد مورد نیاز شما را در زمان مناسب تحویل داده و هم میزان مصرف انرژی آن کم تر از حالت ماکسیمم شود. زیرا مشخص است که هر چه دستگاه با سرعت و شدت بیشتری کار کند، میزان انرژی مصرفی آن بیشتر خواهد شد.

دقت قابل قبول چاپ

در بالا اشاره شد که کیفیت چاپ دستگاه های فتوکپی آفست از دستگاه های ریسوگراف بیشتراست. اما شما برای کپی تراکت یا برگه های کتاب به چیزی بیش از کیفیت ریسوگراف نیازی پیدا نخواهید کرد! ریسوگراف mz990 با داشتن کیفیت چاپ  600 DPI می تواند تمام جزئیات مورد نیاز در برگه ها، تراکت ها و کارت ها ویزیت را به نمایش گذاشته و آن ها را چاپ کند. در واقع شما حین استفاده از  ریسوگراف mz990 نیازی نیست بابت کیفیت چاپ اسناد نگرانی داشته باشید.

زمان آغاز به کار بسیار کوتاه

شاید برایتان جالب باشد که بدانید زمان گرم شدن و آغاز به کار این دستگاه حتی از بسیاری از دستگاه های فتوکپی رومیزی و کوچک نیز کم تر است. در واقع شما زمانی که ریسوگراف mz990 را روشن می کنید تنها بعد از 20 ثانیه می توانید از اولین برگه کپی بگیرید.

مولفه های الکتریکی سازگار با شبکه برق ایران

همان طور که می دانید دستگاه های برقی با مولفه های بسیار مهمی از جمله ولتاژ، جریان و فرکانس شناخته شده و کار می کنند. این مولفه های دستگاه باید با مولفه های شبکه برق داخلی سازگاری داشته باشند. بسیاری از دستگاه های اروپایی برای عملکرد در ولتاژهای بالا مانند 400 ولت طراحی شده اند و استفاده آن ها در شبکه برق ایران که 220 ولت است می تواند بسیار مشکل ساز شود. ریسوگراف mz990 یک دستگاه برقی کاملا سازگار با سیستم شبکه برق ایران است. مولفه های الکتریکی این دستگاه شامل ولتاژ 220 تا 240 ولت، فرکانس 50 تا 60 هرتز و جریان 1.3 آمپر است. این فاکتورها با شبکه برق داخلی بسیار متناسب بوده و مصرف انرژی و میزان استهلاک دستگاه را تا حد زیادی کاهش می دهد.

قابلیت اتصال به کامپیوتر

بسیاری از دستگاه های ریسوگراف تنها امکان کپی از برگه های مختلف را در اختیار شما قرار داده و قابلیت های دیگری ندارند. اما ریسوگراف mz990 به راحتی می تواند به کامپیوتر وصل شده و فایل های داخل سیستم را نیز چاپ کند. این ویژگی قابلیت دستگاه را بسیار بالا برده و آن را بسیار پر طرفدار کرده است.

سطوح چاپ متنوع

دهانه دستگاه ریسوگراف mz990 اندازه برگه های A3 است اما این مساله سطح چاپ آن را محدود نکرده است. شما با استفاده از این دستگاه می توانید به راحتی در سطح های مختلف  A3 تا A5 و B4 کپی گرفته و نگرانی بابت محدودیت دستگاه نداشته باشید.

ظرفیت سینی استاندارد

ظرفیت سینی از دیگر ویژگی های مهم در انتخاب و خرید دستگاه های ریسوگراف همانند دستگاه های فتوکپی است. سینی دستگاه باید ظرفیت کافی و متناسب با حجم کاری آن داشته باشد تا بتواند در زمان های پرکاری حجم کاغذ مورد نیاز دستگاه را در خود نگه دارد. سینی ریسوگراف mz990 می تواند 1000 برگه را در خود جای داده و تا مدت ها نیازی به پر کردن مجدد ندارد.

کارتریج تیوپی با کارکرد 2500 برگه

کارتریج از دیگر تجهیزات داخلی دستگاه های چاپ مختلف از جمله ریسوگراف ها است. کارتریج هم بر کیفیت چاپ تاثیر گذاشته و هم تعیین کننده میزان کارکرد دستگاه تا شارژ مجدد است. کارتریج ریسوگراف mz990 از نوع مرکب تیوپی بوده و می تواند تا 2500 برگه را با کیفیت بالا چاپ کند. در واقع شما تا کپی 2500 برگه با دستگاه نیازی به شارژ مجدد کارتریج نخواهید داشت.

کپی مستقیم

با توجه به داشتن پورت USB.3 و قابلیت اتصال به کامپیوتر ریسوگراف mz990 می تواند به صورت مستقیم اقدام به کپی کرده و نیازی به انتقال داده ها به دستگاه ندارید. این مساله سرعت کار را بسیار افزایش می دهد؛ زیرا در غیر این صورت مجبور خواهید شد زمانی را برای انتقال داده ها به دستگاه صبر کرده و سپس اقدام به کپی گرفتن کنید.

خرید از فروشگاه کپی ایران

دستگاه های چاپ از جمله ریسوگراف ها و دستگاه های فتوکپی و پرینت به دو صورت استوک و آکبند در بازار موجود هستند. هر کدام از این دستگاه ها مزایا و معایب خاص خود را داشته و شما با توجه به هزینه خود می توانید اقدام به خرید آن ها کنید. دستگاه های استوک دستگاه های کارکرده ای هستند که می توانید آن ها را با قیمتی بسیار کمتر حتی تا نصف قیمت آکبند خریداری کنید. اما مساله مهم خرید از فروشگاه های معتبر است. زیرا فروشگاه های بسیاری دستگاه های مستهلک و خراب را به عنوان دستگاه های استوک معرفی کرده و اقدام به فروش آن ها می کنند. کپی ایران یکی از فروشگاه های لوازم اداری است که تنوع بسیار بالایی در مدل و برند دستگاه های چاپ و اداری در اختیار شما قرار می دهد. شما می توانید در وب سایت فروشگاه دستگاه چاپ مورد نیاز خود را پیدا کرده و آن را با کیفیت بالا و قیمت مناسب خریداری کنید.

دستگاه چاپ ريسو يا ريسو گراف

 

سطح چاپ

b4
A3
A4

قابلیت کپی

دارد

این دستگاه برای تکثیر انبوه پیشنهاد می شود

بله

نوع پورت ارتباطی

Ethernet
USB 2

قابلیت تغذیه خودکار(ADF)

اختیاری

قابلیت چاپ مستقیم

دارد

توان کار ماهانه

بدون محدودیت

نوع کارتریج

جوهر

سال تولید

2005

کشور سازنده

ژاپن
چین

فکس

ندارد

سورتر

اختیاری

اسکن به فایل

ندارد

لارج باکس

اختیاری

برد پرینتر

اختیاری

دقت پرینت

600Dpi

برد اسکنر

تخت
ابعاد (طول × عرض × ارتفاع) 0 x 0 x 0
وزن 120 کیلوگرم

نظرات (0)

دارای امتیاز 0 از 5 بر اساس 0 رأی
نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - برای دسترسی به امکانات بیشتر (پاسخ دادن به کامنت دیگران یا آپلود فایل) ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید.
به این پست امتیاز دهید:
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما

ساعتهای کاری

شنبه تا پنج شنبه
9:00 صبح تا 18:00
پنج شنبه
9:00 صبح تا 16:00
جمعه
تعطیل

ما در تمام تعطیلات کار می کنیم

خبرنامه الکترونیکی

برای اطلاع از آخرین اخبار، بروزرسانی ، محتوا، نظرسنجی ها و پیشنهادات کپی ایران ثبت نام کنید

سیاست حفظ حریم خصوصی