ریسوگراف rp

ریسوگراف rp یکی از مهم ترین و پرکاربردترین دستگاه مورد استفاده در ادارات، مراکز چاپ و تکثیر، مراکز آموزشی، دفاتر فنی مهندسی وغیره است. این دستگاه از فاکتورها و ویژگی های مهمی برخوردار می باشد که قبل از خرید آن بهتر است با این ویژگی ها آشنایی کامل را پیدا کنید.

ریسوگراف rp
ریسوگراف rp

دستگاه ریسوگراف rp

دستگاه ریسوگراف rp از جمله دستگاه های تکثیر پرطرفدار می باشد. هزینه چاپ توسط دستگاه ریسوگراف بسیار پایین می باشد. دستگاه ریسوگراف برای چاپ تیراژ های بالا استفاده می شود. ذکر این موضوع خارج از لطف نیست که با افزایش تعداد برگه های چاپ شده هزینه چاپ در دستگاه ریسوگراف کاهش پیدا خواهد کرد. همچنین شما تنها با دستگاه ریسو rp می توانید چندین هزار برگه را با کیفیت یکسان چاپ نمایید.

 سرعت چاپ

بهتر است بدانید که دو فاکتور از قبیل کیفیت و سرعت چاپ در دستگاه ریسو rp بسیار اهمیت دارند. هر دستگاه چاپ می تواند در هر دقیقه تعداد مشخصی برگه را چاپ کند. همچنین کیفیت چاپ دستگاه بر اساس معیار dpi سنجیده می شود. هر چقدر میزان dpi بیشتر باشد کیفیت چاپ دستگاه بیشتر خواد شد.

کیفیت چاپ

کیفیت چاپ دستگاه در مقادیر مختلف 600، 1200 و 1400 دی پی آی موجود می باشد. بنابراین شما براساس کیفیت چاپی که مدنظر دارید می توانید دستگاه تکثیر مورد نظر خود را انتخاب نمایید. سرعت چاپ در دستگاه تکثیر در مقادیر متفاوتی از حدود 10 تا 180 برگ در هر دقیقه است. چنانچه دستگاه را برای مکان شلوغ و با حجم کاری بالا می خواهید می توانید سرعت بالای دستگاه را انتخاب کنید.

امکانات جانبی

امکانات جانبی از دیگر ویژگی های دستگاه تکثیر است که سرعت و کیفیت کار را چندین برابر افزایش می دهد. برای مثال ویژگی ذخیره خودکار ADF به شما این امکان را می دهد که تنها با یک بار استفاده از نسخه اصلی چندین برگه را چاپ کنید. همین ویژگی سبب افزایش سرعت و عملکرد دستگاه می شود.

در صورت نیاز می توانید از طریق لارج باکسر تعداد برگه های قرار داده شده در دستگاه را تا مقادیر دلخواه خود افزایش دهید. ویژگی سورتر باعث می شود برگه های چاپ شده را به راحتی دسته بندی کنید و به راحتی مورد استفاده قرار دهید.

راههای ارتباطی

راه های ارتباطی از دیگر امکانات اختیاری دستگاه تکثیر می باشد. با این ویژگی می توانید روش های مختلف از قبیل کابل USB، کابل شبکه یا اتصال با موبایل به صورت مستقیم و غیر مستقیم به تبادل اطلاعات بپردازید. بنابراین به راحتی می توانید فایل مورد نظر خود را چاپ کنید. سازگاری با سیستم های عامل مختلف باعث می شود شما بتوانید دستگاه را به انواع کامپیوتر و لپ تاپ متصل کنید.

خرید دستگاه

خرید دستگاه ریسوگراف rp برای دفتر کاری شما را امری اجتناب ناپذیر و حتمی می باشد که باید در زمان مناسب انجام شود. خرید دستگاه ریسو rp را می توانید به صورت حضوری و یا تلفن به فروشگاه کپی ایران انجام دهید. با یک تلفن به فروشگاه کپی ایران می توانید از خصوصیات و ویژگی های دستگاه آگاهی لازم را کسب کنید.

قبل از خرید ریسو rp باید با یکسری نکات آشنا شوید. از ویژگی های مهم قبل از خرید دستگاه ریسو سرعت چاپ آن می باشد.

سرعت

سرعت چاپ دستگاه براساس تعداد برگه های چاپ شده در هر دقیقه سنجیده می شود. بنابراین براساس نیاز کاری خود می توانید میزان سرعت چاپ دستگاه را انتخاب نمایید. اگر دستگاه تکثیر را برای مکان شلوغ و با حجم کاری بالا نیاز دارید بهتر است دستگاهی با سرعت بالا را انتخاب کنید. از دیگر ویژگی های مهم دستگاه کیفیت چاپ است.

کیفیت

کیفیت چاپ دستگاه براساس dpi تعیین می شود. هر چقدر میزان dpi بیشتر باشد کیفیت چاپ دستگاه بیشتر خواهد شد. ذکر این موضوع خارج از لطف نیست که دستگاه ریسو از سرعت و کیفیت چاپ بالاتری نسبت به سایر دستگاه ها برخوردار می باشد.

ابعاد و وزن

یکی دیگر از نکات مهم قبل از خرید ریسو rp ابعاد و وزن دستگاه است. آگاهی از ابعاد و وزن دستگاه باعث می شود یک تناسب زیبایی را در محیط کاری خود ایجاد کنید.

چند کاره یا تک کاره

از دیگر نکات مهم قبل از خرید دستگاه تکثیر چند کاره یا تک کاره بودن آن است. کاربرانی که از فضای کافی در محیط اداری خود برخورار نیستند می توانند دستگاه ریسوگراف rp چند کاره را انتخاب نمایند. دستگاه ریسوگراف جند کاره قادر است چندین کار را به صورت همزمان انجام دهد. بنابراین با خرید دستگاه تکثیر چند کاره دیگر نیازی به خرید چند دستگاه به صورت جداگانه نخواهید داشت.

رومیزی یا ایستاده

شاید بد نباشد بدانید که وزن و ابعاد دستگاه های تکثیر اداری یا ایستاده نسبت به دستگاه های خانگی یا رومیزی بیشتر است. زیرا دستگاه های اداری از عملکرد و کارایی بیشتری نسبت به دستگاه های خانگی برخوردار هستند.

فروشگاه معتبر

مساله مهم دیگر هنگام خرید ریسو rp انتخاب مناسب فروشگاه است. در حال حاضر فروشگاه های بسیاری عرضه کننده دستگاه های تکثیر مختلف می باشند. بهتر است فروشگاهی را انتخاب کنید که دارای دستگاه های چاپ بسیاری در انواع و برندهای مختلف باشد. زیرا این مساله نشان دهنده این است که فروشگاه مورد نظر وارد کننده دستگاه های تکثیر می باشد.

نوع دستگاه

شما می توانید خرید دستگاه ریسو rp را به صورت استوک، بازسازی شده و یا آکبند انجام دهید. هر کدام از انواع دستگاه ریسو ویژگی ها و مشخصات مربوط به خود را دارند. توصیه ما به شما این است که خرید دستگاه تکثیر را به همراه گارانتی و ضمانت نامه انجام دهید.

گارانتی

امروزه متاسفانه تعداد دستگاه ها و وسایل تقلبی و غیر اصل در بازار زیاد شده است. دستگاه های تکثیر هم از این قاعده مستثنی نیستند. بنابراین حتما خرید دستگاه ریسوگراف rp به همراه گارانتی انجام دهید تا خیالتان بابت اصل بودن آن آسوده باشد.

ریسوگراف rp
ریسوگراف rp

قیمت دستگاه

قیمت دستگاه ریسوگراف rp براساس فاکتورهای مختلفی تعیین می شود.

نوع دستگاه

مهم ترین فاکتور تعیین کننده هزینه دستگاه ریسوگراف rp استوک، بازسازی شده و یا آکبند بودن دستگاه است. در میان انواع ذکر شده دستگاه های آکبند با توجه به نو بودن بیشترین قیمت را به خود اختصاص داده اند. دستگاه های استوک کم ترین قیمت را دارند.بنابراین شما می توانید دستگاه ریسوگراف استوک را در یک مدل و با قیمتی حدود نصف قیمت آکبند خریداری کنید.

اداری یا رومیزی

مساله مهم دیگر که بر قیمت دستگاه ریسوگراف rp تاثیر گذار است، نوع دستگاه از نظر کاربری می باشد. دستگاه های تکثیر در دو نوع اداری و رومیزی در بازار موجود هستند. البته قیمت دستگاه های اداری نسبت به دستگاه های رومیزی بسیار زیاد می باشد.

گارانتی

قیمت دستگاه ریسوگراف rp همراه با گارانتی و ضمانت نامه معمولا گران تر از دستگاه های بدون ضمانت نامه است.

امکانات جانبی

فاکتورهای جانبی مساله مهم دیگری است که بر قیمت دستگاه ریسوگراف rp تاثیر می گذارد. از جمله فاکتورهای جانبی می توان به سورتر، فینیشر، لارج باکسر و یا ذخیره خودکار ADF اشاره کرد. حذف یا اضافه کردن فاکتوهای اختیاری دستگاه بر هزینه دستگاه ریسوگراف rp تاثیر گذار هستند.

چند کاره و تک کاره

چند کاره یا تک کاره بودن دستگاه تکثیر فاکتور مهم دیگری است که بر قیمت دستگاه های تکثیر تاثیر می گذارد. دستگاه تکثیر چند منظوره می تواند چندین کار را به صورت همزمان برای شما انجام دهد. بنابراین قیمت دستگاه تکثیر چند کاره نسبت به دستگاه تک کاره بیشتر است. نوع تکنولوژی چاپ نیز فاکتور موثر دیگر بر قیمت دستگاه تکثیر به شمار می آید.

لیزری و جوهر افشان

به طور معمول دستگاه های چاپ لیزری نسبت به دستگاه های جوهر افشان گران تر هستند. یکی از نکات مهم بر قیمت دستگاه چاپ سال ساخت دستگاه و طول عمر آن می باشد. البته این مسئله بیشتر در مورد دستگاه های استوک اهمیت دارد. هرچه طول عمر دستگاه بیشتر باشد قیمت آن ارزان تر خواهد بود. با آشنایی با ویژگی های دستگاه ریسو می توانید سفارش دستگاه ریسوگراف rp را طریق فروشگاه کپی ایران ثبت نمایید.

ریسوگراف rp
ریسوگراف rp

فروش دستگاه ریسوگراف rp

فروش دستگاه ریسوگراف rp به دلیل کارایی و عملکرد بالا یک کسب و کار پردرآمد محسوب می شود. این مدل دستگاه ریسوگراف به دلیل کارایی بالا محبوبیت خاصی را دارا می باشد. فروش دستگاه ریسو rp می‌تواند به دو صورت تلفنی و حضوری انجام شود.

با توجه به اینکه فروشگاه کپی ایران از سابقه طولانی در زمینه فروش لوازم و تجهیزات اداری برخوردار است. توصیه می کنیم دستگاه ریسوگراف rp را از این فروشگاه معتبر انجام دهید. بهتر است بدانید که فروشگاه کپی ایران جهت افزایش اطمینان مشتریان خود دستگاه های تکثیر را به همراه ضمانت نامه و گارانتی به آن ها تحویل می دهد.

دستگاه rp آکبند

دستگاه ریسوگراف rp آکبند یکی از انواع دستگاه های ریسو می باشد. این نوع از دستگاه ریسو نو و کار نکرده است. ریسو rp آکبند بهترین دستگاه ریسو می باشد که می توانید آن را برای محل کار یا منزل خود تهیه کنید. این دستگاه ها، به دلیل اینکه نو هستند به صورت مستقیم به کشور وارد شده و بالاترین کیفیت و البته بیشترین قیمت را دارند. تمامی مدل ها و برندهای مختلف دستگاه های ریسوگراف دارای نوع استوک بوده و در صورتی که کاربر توان مالی کافی را نداشته باشد، خرید این نوع ریسو مناسب ترین انتخاب به شمار می آید.

برای اطمینان بیشتر توصیه می کنیم دستگاه ریسوگراف rp آکبند را با ضمانت نامه و گارانتی خریداری نمایید. فروشگاه کپی ایران تمامی انواع دستگاه های خود را ب همراه ضمانت نامه و گارانتی به شمتریان خود تحویل می دهد.

دستگاه rp بازسازی شده

دستگاه ریسوگراف rp بازسازی شده نوع دیگری از دستگاه های چاپ است که قیمت آن از دستگاه های استوک بیشتر و از دستگاه های اکبند کم تر است. این دستگاه ها معمولا دستگاه هایی می باشند که پس از عرضه به بازار و یا در تست اولیه دچار نقص فنی در یکی از قطعات می شوند. سپس دستگاه را مجددا به کارخانه سازنده بر می گردانند. مرجوع شده اند.

دستگاه مرجوعی دوباره مورد بازسازی قرار می گیرد. برخی از قطعات داخلی دستگاه با قطعات اورجینال تعویض خواهند شد. این نوع دستگاه به عنوان ریسو rp بازسازی شده به بازار عرضه می شود. به جرات می توان گفت که دستگاه ریسوگراف rp بازسازی شده از کیفیت بالایی برخوردار است. بنابراین کاربر می تواند با پرداخت هزینه ای کمتر از دستگاه آکبند از دستگاهی با کیفیت بهره مند شود.

ریسوگراف rp استوک

دستگاه ریسوگراف rp استوک دستگاهی کارکرده یا دست دوم می باشد که بعد از چند سال استفاده در کشورهای اروپایی و آمریکایی به آسیا صادر می شود. یکی از دلایل صادر این دستگاه ها به کشورهای آسیایی این است که در کشورهای اروپایی و آمریکایی با عرضه مدل های جدید معمولا خدمات پس از فروش و قطعات داخلی مدل های قدیمی محدود می شود. سپس شرکت ها دستگاه چاپ قدیمی خود را به فروش خواهند رساند و اقدام به خرید دستگاه چاپ جدید خواهند کرد.

بنابراین به این مساله توجه داشته باشید که دستگاه ریسوگراف rp دست دو با وجود کار کرده بودن، دارای کیفیت و کارایی قابل قبول و مناسبی می باشد. دستگاه ریسوگراف rp دست دوم دارای قیمت پایین تری در مقایسه با دستگاه های آکبند بوده اما کیفیت و کارایی آن ها تا حد زیادی مشابه با دستگاه های آکبند می باشد.

توصیه می کنیم برای خرید ریسو rp دست دو حتما به سال ساخت دستگاه و میزان عملکرد آن توجه داشته باشید. معمولا ریسو rp استوک دارای عملکردی حدود 5 سال هستند. تعداد عملکرد بیش از 5 سال دستگاه ممکن است باعث کاهش کیفیت و طول عمر مفید دستگاه شود.

 

خرید دستگاه ریسوگراف rp استوک را بهتر است از فروشگاه های مطمئن و وارد کننده انجام دهید. انواع مختلف دستگاه ریسوگراف استوک با وجود دست دوم بودن و کارکرده بودن به همراه گارانتی و ضمانت نامه به فروش می رسد.

کاربر با خیالی آسوده نسبت به کیفیت دستگاه می تواند آن را خریداری نماید. زیرا کیفیت و کارایی این نوع از دستگاه های ریسوگراف تنها چند درصد کم تر از دستگاه های آکبند می باشد.

اشتراک گذاری در:

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در مطالب

سوالی دارید؟

برای آگاهی از راه های ارتباط با ما، بر روی دکمه زیر کلیک کنید

مطالب جدید ...

در خبرنامه ما عضو شوید