ریسوگراف rp3500

ریسوگراف rp3500

105 میلیون ریال
برند : ریسو
* وضعیت دستگاه:

سورتر:

لارج باکس:

برد پرینتر:

ADF:

ریسوگراف rp3500 یکی دیگر از دستگاه های چاپ موجود در بازار است که از سرعت چاپ  بالا و متنوعی برخوردار می باشد. این دستگاه کپی کیفیت چاپ بالایی دارد به همین دلیل از آن در دفاتر فنی، مدارس، مراکز چاپ و تکثیر و غیره استفاده می شود.

این دستگاه کپی را می توانید به صورت استوک یا آکبند خریداری کنید. در این بخش ابتدا دستگاه ریسوگراف و  ویژگی های دستگاه استوک را به شما معرفی می کنیم سپس مشخصات فنی ریسوگراف rp3500 را در اختیار شما قرار می دهیم.

ریسوگراف چیست؟

ریسوگراف یک دستگاه چاپ می باشد که جهت کار چاپی تیراژهای بالا مورد استفاده قرار می گیرد. بهتر است بدانید که این دستگاه ابتدا توسط کشور ژاپن ساخته و طراحی شده است. به تدریج نمونه هایی از این دستگاه وارد بازار شد. لازم به ذکر است که ریسوگراف نام تولید کننده دستگاه می باشد نه خود دستگاه.

همچنین نام اصلی این دستگاه چاچ دابلیکیشن است که زیاد مورد استفاده قرار نمی گیرد. نحوه چاپ این دستگاه مکانیکی می باشد به این صورت است که تصویر یا متن بر روی مستر یا استنسیل ایجاد می شود. ابتدا به کمک مستر نمونه دقیقی از نسخه اولیه بر روی استنسیل ایجاد سپس جهت چاپ آن را بر روی درام دستگاه قرار می دهند.

چاپ در دستگاه ریسوگراف به این صورت انجام می شود که مرکب خمیری شکل را به درون درام استوانه ای شکل می ریزند. مرکب باید کل سطح استوانه را بپوشاند. برای جلوگیری از ریختن مرکب از درام پوشش بسیار نازکی به نام مستر بر روی آن کشیده می شود.

همچنین منافذ بسیار ریزی بر روی مستر ایجاد شده است تا موقع چاپ مرکب از آن خارج شود. بعد از بیرون ریختن مرکب زمانیکه کاغذ در مجاورت مستر قرار بگیرد عملیات چاپ انجام می شود. کیفیت چاپ تا حد زیادی به مدل دستگاه و کیفیت مواد مصرفی دستگاه بستگی دارد. برای مثال در صورتیکه از مرکب و مستر غیر فابریک استفاده شود کیفیت چاپ کاهش پیدا می کند.

بهتر است بدانید که دستگاه ریسوگراف مابین دستگاه های آفست و فتوکپی قرار دارد. این بدان معنا است که زمانیکه تعدا چاپ برگه های مورد نیاز برای دستگاه فتوکپی زیاد و برای چاپ افست کم باشد بهتر است از دستگاه ریسوگراف استفاده شود.

همچنین استفاده از دستگاه ریسوگراف و چاپ افست در تیراژ های بالا کاربرد دارد. اما از لحاظ هزینه چاپ شده ریسوگراف بسیار مقرون به صرفه تر از چاپ افست می باشد. بنابراین جهت کار چاپی تیراژ های بالا استفاده از ریسوگراف مناسب تر است.

تفاوت دستگاه استوک و آکبند چیست؟

منظور از دستگاه استوک دستگاهی است که کار کرده و دست دوم باشد. این دستگاه ها توسط کشورهای اروپایی و آمریکایی وارد بازار کشور ما شده اند. این دستگاه ها با آمدن دستگاه های جدید به کشورهای دیگر ارسال می شوند.

در واقع علت استوک بودن دستگاه ها کاهش کیفیت یا خرابی آن ها نیست، بلکه شرکت ها و ادارات مختلف با ارائه مدل های جدید دستگاه های چاپ اقدام به فروش مدل های قدیمی تر می کنند. بنابراین می توان دستگاه استوک را اینطوری تعریف کرد که دستگاهی کارکرده اما سالم می باشد که از کشورهای اروپایی و آمریکایی به سایر کشورها وارد می شود.

دستگاه آکبند دستگاهی نو است که در برندهای مختلف و با قیمت بالا در بازار موجود می باشد. تفاوت قیمت دستگاه استوک و آکبند یکی از دلایل انتخاب دستگاه استوک توسط مشتریان است. بهتر است بدانید که دستگاه های چاپ در مدل های مختلف ریسوگراف و دستگاه های فتوکپی از گران قیمت ترین وسایل اداری محسوب می شوند. بنابراین خریدار در صورت خرید این دستگاه ها باید هزینه هنگفتی را پرداخت کند.

مزیت مهم و مثبت خرید ریسوگراف rp 3500 یا دیگر دستگاه های چاپ به صورت استوک کاهش هزینه های خرید است. قیمت دستگاه استوک نسبت به دستگاه آکبند 40 تا 50 درصد کمتر می باشد. بنابراین با خرید دستگاه استوک با کیفیت می توانید در هزینه های خود صرفه جویی کنید.

یکی دیگر از مزیت های دستگاه استوک این است که بسیاری از این دستگاه ها شناسامه دار هستند و همراه با ضمانت نامه یا گارانتی به فروش می رسند. بنابراین خریدار می تواند با خیالی آسوده دستگاه استوک را خریداری کند. با خرید دستگاه استوک گارانتی دار از اینکه دستگاه اصل و با کیفیت است مطمئن خواهید شد. همچنین در صورت بروز مشکل در دستگاه می توانید از متخصصان این زمینه کمک بگیرید.

لازم به ذکر است که دستگاه های استوک اروپایی و آمریکایی معمولا از برندهای اصل و معتبر می باشند و دارای کیفیت استاندارد و جهانی هستند.

مشخصات فنی ریسوگراف rp 3500

ریسوگراف rp3500 یکی دیگر از خانواده ریسوگراف مدل rp است. این مدل ریسوگراف به دلیل دارا بودن قابلیت های خاص از محبوبیت خاصی برخوردار می باشد. این مدل ریسوگراف در سال  2003 توسط کشورهای چین و ژاپن ساخته شده است.

دستگاه های کپی ریسوگراف در دو مدل ایستاده و رومیزی در بازار موجود هستند. در واقع دستگاه ایستاده ابعاد بزرگتری نسبت به دستگاه های رومیزی دارند. در اینجا به مشخصات فنی و ویژگی های ریسوگرافrp3500  می پردازیم.

کیفیت مطابق با بالاترین استاندارد ها

کیفیت خروجی دستگاه تلفیقی از دو سنسور اسکن و پرینت با رزولوشن های 600 dpi می باشد. بهتر است بدانید که خروجی دستگاه از فرآیندهای مختلف از جمله مجهز به اسکن ها و پردازش های مختلف عبور می کند. از فرآیندهای مختلف می توان به اسکن تمام اتوماتیک، نمایش اسکرینینگ حرارتی و پرینت حرارتی اشاره کرد.

در نهایت این فرآیندها باعث افزایش کیفیت چاپ می شوند. به طوری که تمامی موارد ریز و جزئیات را در برگه چاپ شده نمایش می دهند. کیفیت کپی های خروجی ریسوگراف rp3500 بسیار عالی می باشد به طوری که کاملا نزدیک به سند اصلی است.

کیفیت این مدل ریسوگراف از نظر بسیاری از رنکینگ ها و اعتبار سنجی های بین المللی از نظر قابل تجارت بودن تایید صلاحیت شده اند و ممتاز بودن کیفیت آنها تایید شده است.

کارتریج تیوپی با ظرفیت بالا

کارتریج دستگاه از نوع تیوپی می باشد و دارای کارکرد 15 هزار برگه است. این بدان معنا است که تا زمانیکه  15 هزار برگه را با ریسوگراف rp3500 کپی نگیرید احتیاجی به تعویض یا شارژ کارتریج دستگاه نخواهید داشت. ظرفیت بالای کارتریج باعث کاهش هزینه های جانبی و استهلاک دستگاه می شود.

سرعت بالا

ریسوگراف rp3500 نسبت به سایر دستگاه های مشابه از سرعت بالایی برخوردار می باشد. سرعت این مدل ریسوگراف قابل تنظیم  و بین 30 الی 130 برگ در دقیقه است. همه کارهای دستگاه به صورت اتوماتیک انجام می شوند به طوری که 130 برگ با کمترین دخالت کپی و در مدت زمان کوتاهی به دست شما می رسد.

کم مصرف و مقرون به صرفه بودن دستگاه

هزینه کپی گرفتن با ریسوگراف rp3500 به شدت پایین و مقرون به صرفه است. این مدل ریسوگراف برخلاف سایر دستگاه ها با افزایش تعداد کپی قیمت آن مقرون به صرفه تر می شود. درصورتیکه در حالت عادی در سایر دستگاه های کپی هر اندازه که تعداد برگه های چاپ شده افزایش پیدا کند هزینه پرداختی هم افزایش پیدا خواهد کرد. اما در این مدل ریسوگراف قضیه برعکس است. زیرا شما یک بار هزینه کپی کردن اطلاعات سند اولیه را پرداخت می کنید و بعد از آن هزینه پرداختی بین تعداد کپی ها تقسیم می شود.

خود دستگاه ریسوگراف rp3500 کم مصرف است به طوری که در برخی از حالات عملکردی به اندازه مجموعا دو لامپ ساده حبابی انرژی مصرف می کند. لازم به ذکر است که قطعات دستگاه با محیط زیست بیگانه نیستند و از مواد قابل تجزیه ساخته شده اند.

یکی از مزایای این مدل ریسوگراف این است که دستگاه هیچگونه نشر شیمیایی خطرناک یا گاز سمی یا اشعه مضری ندارد. بنابراین با خیالی آسوده می توانید با دستگاه کار کنید.

ظرفیت سینی بالا

ظرفیت سینی یکی از ویژگی های مهم هر دستگاه کپی به شمار می آید. لازم به ذکر است هر چه ظرفیت سینی دستگاه بالا باشد سرعت عملکرد دستگاه هم بیشتر خواهد شد. ظرفیت سینی ریسوگراف rp3500 هزار برگه می باشد که قابلیت ارتقا دادن هم دارد. بنابراین کاربر می تواند هنگام راه اندازی و شروع به کار هزار برگه را در سینی قرار دهد و تا مدت زمان زیادی کاغذ دستگاه را شارژ نکند.

چاپ مستقیم از طریق پورت اتصال USB2

دستگاه های چاپ می توانند با روش های متفاوتی به ورودی اطلاعات خود متصل و آن ها را چاپ کنند. در ریسوگراف rp3500 راه ارتباطی پورت USB2 می باشد. دستگاه از طریق این پورت اتصالی می تواند با سرعت بالا اطلاعات مختلف را از ریسو به فلش مموری و یا برعکس انتقال دهد.

زیرا در غیراینصورت سرعت عملکرد دستگاه کاهش پیدا می کند. این مدل ریسوگراف می تواند به صورت مستقیم فایل مورد نظر را چاپ کند. به این صورت است که نیازی به انتقال داده ها از حافظه بیرونی به ریسو ندارید. این امر باعث افزایش سرعت عملکرد شما تا دو برابر می شود.

قابلیت ذخیره خودکار ADF

قابلیت ذخیره خودکار ADF در ریسوگراف rp3500 اختیاری است. این قابلیت در میان کاربران بسیار طرفدار دارد. این ویژگی باعث می شود دستگاه برای پرینت گرفتن از فایل های مختلف فقط یک بار فایل اصلی را بررسی کند و با سرعت بالا آن را کپی بگیرد. بنابراین قابلیت ذخیره خودکار باعث افزایش سرعت عملکرد دستگاه خواهد شد.

استفاده از برگه در سایزها و جنس های مختلف

برای چاپ تراکت های مختلف، صفحات یک کتاب، کارت های ویزیت و غیره به برگه های با سایز و جنس مختلف نیاز پیدا می کنید. در صورتیکه دستگاه چاپ تنها از یک برگه با یک سایز استفاده کند کاربری آن کاهش پیدا می کند. دهنه ورودی ریسوگراف  rp3500 به اندازه برگه A3 می باشد.

اما علاوه بر برگه سایز A3 می توانید از برگه های با سایز A4, A5, B4 هم استفاده کنید. همچنین علاوه بر استفاده از کاغذهای با سایز مختلف می توانید جنس های مختلف برگه را در دستگاه قرار دهید.

قابلیت حذف و یا اضافه کردن آپشن های اختیاری

علاوه بر ویژگی هایی که در بالا ذکر شد می توانید آپشن های مورد نیاز خود مانند برد پرینتر، لارج باکسر و غیره را به دستگاه اضافه یا از آن کم کنید. بنابراین درصوتیکه آپشنی نیاز نداشته باشید می توانید موقع خرید دستگاه آن را حذف کنید و هزینه کمتری برای خرید دستگاه پرداخت کنید.

جمع بندی و کلام آخر

دستگاه ریسوگراف rp3500 تمام قابلیت های لازم جهت انجام پروژه های سنگین را دارا می باشد. سرعت بالا، کیفیت عالی و مقرون به صرفه بودن از ویژگی های بارز این مدل ریسوگراف است.

با این دستگاه می توانید تمام نیازهای خود را برطرف کنید. سرعت بالای دستگاه  مانع از اتلاف وقت شما می شود. این دستگاه کپی جهت چاپ تکثیر انبوه بسیار پرکاربرد است. مواد مصرفی ارزان و هزینه نگهداری دستگاه نسبت به سایر دستگاه های کپی بسیار پایین تر می باشد. به طوری که خرید این دستگاه کپی برای کاربر بسیار مقرون به صرفه خواهد بود.

زیرا این دستگاه چه از لحاظ مصرف انرژی و چه از لحاظ هزینه های تهیه کپی اقتصادی عمل کرده است. ریسوگراف rp3500 از آپشن های اختیاری برخوردار می باشد. با انتخاب شخصی سازی شده این آپشن ها پیکربندی دستگاه مطابق میل شما تغییر می کند و از طرفی باعث کاهش هزینه پرداختی دستگاه خواهد شد. زیرا ممکن است خریدار به یک آپشن نیاز نداشته باشد بنابراین نیازی به پرداخت هزینه بابت آن آپشن وجود ندارد.

کاربری تک رنگ A3 زن

سرعت 40 تا 120 برگ در دقیقه

دقت 400*600 dpi

امکانات اختیاری اتصال به کامپیوتر -ADF-سیلندر اضافه برای چاپ دورنگ و بیشتر

سال تولید 2007

کشور سازنده چین - مالزی

توضیحات دستگاه ریسوگراف rp3700

با سطح چاپ A3 و اندازه کاغذ خور1.5بیشتراز A3 یکی از مدلهای مناسب برای دفاتر فنی - مدارس و... مواد مصرفی آن تامین و در بازار فراوان است مرکب و مستر این سری بدون چیپست هستند.

ريسو گراف (Risograph) در حقيقت نام نوعي از چاپ نيست بلكه نامي تجاري است كه يك شركت ژاپني بر روي محصول جديد خود كه نوعي چاپ تلفيقي را ارائه مي كرد گذاشت. اما اين نام تجاري مانند بسياري از نام هاي تجاري در ايران كه به صورت اسم عام به كار برده مي شوند ،  براي اين نوع چاپ استفاده مي شود ( مثلاً مانند واژه ي ريكا كه هنوز هم بسياري آن را بجاي كلمه ي مايع ظرف شويي استفاده ميكنند ). نام اصلي اين نوع چاپ داپليكيشن مي باشد كه اصلاً متداول نميباشد. هنوز هم بيش از 90 درصد دستگاه هايي كه با اين سيستم چاپ مي كنند توسط شركت ريسو گراف ساخته مي شوند. سيستم اصلي چاپ ريسو مانند دستگاه هاي استنسيل قديمي است كه با امكانات جديد تري به بازار عرضه ميشود. عملكرد كلي اين نوع چاپ به اين ترتيب است كه نوعي مركب خميري شكل درون استوانه اي به نام درام (Drum) قرار ميگيرد و كل سطح اين استوانه را آغشته مي كند . پوششي نازك با جنسي خاص روي اين درام كشيده ميشود كه مركب از آن عبور نميكند. اين پوشش مستر (Master) نام دارد . در جاهايي كه قرار است روي كاغذ چاپ شود بر روي سطح مستر منافذ بسيار ريزي ايجاد مي شود كه از آنجا مركب به بيرون تراوش ميكند و وقتي كه كاغذ در تماس با مستر قرار ميگيرد طرح مورد نظر روي كاغذ چاپ مي شود.

دستگاه چاپ ريسو يا ريسو گراف

 

دقت پرینت

600Dpi

قابلیت چاپ مستقیم

دارد

سطح چاپ

b4
A3
A4

سرعت چاپ

130 برگ در دقیقه

این دستگاه برای تکثیر انبوه پیشنهاد می شود

بله

قابلیت تغذیه خودکار(ADF)

اختیاری

سال تولید

2005

توان کار ماهانه

بدون محدودیت

کشور سازنده

چین
سوئد
ژاپن

نوع کارتریج

جوهر

سورتر

اختیاری

سرعت کپی رنگی

120 برگ در دقیقه

لارج باکس

اختیاری

فکس

ندارد

برد پرینتر

اختیاری

اسکن به فایل

ندارد

برد اسکنر

تخت

قابلیت چاپ دو رو

ندارد

قابلیت کپی

دارد

نوع پورت ارتباطی

USB 2
Ethernet
ابعاد (طول × عرض × ارتفاع) 0 x 0 x 0
وزن 145 کیلوگرم

نظرات (0)

دارای امتیاز 0 از 5 بر اساس 0 رأی
نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - برای دسترسی به امکانات بیشتر (پاسخ دادن به کامنت دیگران یا آپلود فایل) ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید.
به این پست امتیاز دهید:
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما

ساعتهای کاری

شنبه تا پنج شنبه
9:00 صبح تا 18:00
پنج شنبه
9:00 صبح تا 16:00
جمعه
تعطیل

ما در تمام تعطیلات کار می کنیم

خبرنامه الکترونیکی

برای اطلاع از آخرین اخبار، بروزرسانی ، محتوا، نظرسنجی ها و پیشنهادات کپی ایران ثبت نام کنید

سیاست حفظ حریم خصوصی