Your browser does not support JavaScript! > سرویس مانوئل کونیکا مینولتا

   کانال تلگرام کپی ایران

(0) محصول
سرویس مانوئل کونیکا مینولتا
جمعه, 28 ارديبهشت 772 04:00

شرایط تعویض دستگاه فتوکپی

 تعویض دستگاه

اگر خریدار دستگاه قصد تعویض دستگاه خریداری شده از شرکت کپی ایران را داشته باشد به هر دلیل . خریدار مکلف است با هما هنگی قبلی با هزینه خود دستگاه خریداری شده قبلی را به شرکت کپی ایران حمل و بعد از کارشناسی و قیمت گذاری بروی دستگاه مرجوعی دستگاه جدید را به صورت کاملا صحیح سالم تحویل گرفته و به محل کار خود حمل کند

اگر دستگاه درخواستی جدید کا بر اگر درشرکت موجود نباشد به صلاح دید شرکت یا مدل جایگزینی دیگری برای درخواست جدید پیشنهاد می شود . واگر خریدار اصرار بر مدل خاصی باشد که در شرکت موجود نباشد با ید منتظر وارد کردن دستگاه پیشنهادی باشد و این پروسه حدود 9 ماه زمان بر خواهد بود . 

در زمان تحویل دستگاه جدید شرکت کپی ایران مکلف هست دستگاه را در شرکت  به صورت کامل به کار بر آموزش دهد موارد نگهداری و ایمنی را به کاربر گوشزد کند . شرکت مکلف هست دستگاه را به صورت کامل ایمنی بسته بندی کند و در انبار شرکت کپی ایران تحویل کار بر دهد . تا در زمان حمل  مشکل برای دستگاه پیش نیا ید در این شرایط شرکت مکلف هست به صورت فضازی مجازی دستگاه مذکور را پشتیبانی خواهد کرد . شرکت مسولیت حمل دستگاه جدید را از شرکت تا  محل کار مشتری نمی پزیرد .

سه شنبه, 16 ارديبهشت 773 07:22

لوازم مصرفی دستگاه فتوکپی

لوازم مصرفی دستگاه فتوکپی

لوازم مصرفی دستگاه فتوکپی، همان طور که از نامش پیداست، بارها مصرف می شوند و مجددا جایگزین می شوند. هر چاپگری تا یک مدت خاص بعد از زمان خرید، عملیات چاپ را انجام می دهد اما بعد از چندین بار مصرف، این دستگاه ها به شارژ مجدد یک سری از لوازم مصرفی نیاز دارند. بسیاری از افراد، از هزینه هایی که لوازم مصرفی دستگاه کپی، بعد از تهیه آن، نیاز دارند بی خبرند. در زمان خرید دستگاه های کپی به صورت اینترنتی و یا حضوری، معمولا توضیحات کاملی درباره لوازم مصرفی دستگاه به شما ارائه داده می شود.

قطعات مصرفی دستگاه فتوکپی

قطعات مصرفی در انواع چاپگرها، قطعاتی هستند که طول عمر کمتری نسبت به بخش های دیگر دستگاه دارند از این رو زود کارایی خود را از دست می دهند و یا به اتمام می رسند. قطعات مصرفی دستگاه های کپی، در تعدادهای بالای چاپ، ممکن است هزینه ای بیشتر از هزینه اولیه خرید دستگاه را برای مصرف کننده داشته باشند. این قطعات مصرفی شامل موارد زیر است که به طور کامل درباره آن ها توضیح خواهیم داد:

قطعه درام

درام که در دستگاه های کپی و پرینتر جزو اصلی لوازم مصرفی محسوب می شود، به میله ای استوانه ای شکل می گویند که درواقع، انتقال تصویر روی کاغذ را انجام می دهد. سطح براق درام همراه با رسانایی بدنه آن، الکتریسیته ساکن را ایجاد می کنند و در نهایت، روی کاغذ، تصویر را به چاپ می رساند. جنس درام معمولا سلنیوم است و یا از موادی که حساسیت به نور دارند، ساخته شده است. درام قطعه اصلی در پرینترهای لیزری است که در صورت عدم وجود آن، عملیات چاپ انجام نمیشود.

همان طور که گفته شد، درام یک قطعه مصرفی در دستگاه های کپی است. زمانی که در هنگام چاپ، نقاط غیر عادی روی کاغذ دیدید و یا چاپ شما نسبت به نسخه اصلی، تار و نا واضح است، باید درام را تعویض کنید. در بسیاری از دستگاه های فتوکپی، با چراغ چشمک زن، زمان تعویض درام مشخص می شود. به طور کلی بعد از 3 بار شارژ کارتریج، نیاز است تا درام دستگاه کپی، تعویض شود.

تونر

یکی دیگر از لوازم مصرفی در دستگاه های کپی، تونر است. تونر که بسیار نقش مهمی در چاپ دستگاه دارد، نوعی پودر فشرده شده با غلظت زیاد است. درواقع تونر همان پودری است که روی کاغذ بعد از چاپ پخته می شود و شما آن را می بینید. تونر در دستگاه های چاپ لیزری مورد استفاده قرار می گیرد و در دو نوع مشکی و رنگی وجود دارد. عملکرد تونر در دستگاه های کپی، توسط انتقال بار صورت می گیرد. تونر، دارای بار منفی است و در فرایند چاپ، به سمت بار مثبت میرود و سپس نسخه نهایی روی کاغذ چاپ می شود.

جوهر

جوهر در دستگاه های کپی جوهرافشان کاربرد دارد و دقیقا همان نقش تونر را ایجاد می کند اما تفاوت های بسیاری دارند. جوهرها مایع هستند اما تونر به صورت پودر است. جوهرهای دستگاه های کپی و پرینتر به دو نوع پیگمنت و دای تقسیم بندی می شوند. جوهر پیگمنت به رنگدانه هایی که در آب معلق هستند گفته می شوند که مقاومت بالایی در برابر آب و رطوبت دارد. این جوهرها شفاف نیستند و نور را پخش می کنند. جوهر پیگمنت در برابر نور خورشید، نیز مقاومتر است و دیرتر دچار رنگ پریدگی می شود. در مقابل، جوهر دای، در مقابل نور خورشید مقاومت ندارد. زمان خشک شدن بالاتری دارد. در آب حل می شود و معمولا قیمت ارزانتری نسبت به جوهر پیگمنت دارد.

کارتریج

کارتریج در دستگاه های کپی دو نوع است. کارتریج برای دستگاه های کپی جوهرافشان و کارتریج برای دستگاه های کپی لیزری. این قطعه مصرفی در هنگام خرید، 40 درصد ظرفیت اصلی خود، پودر یا جوهر دارد. به کارتریج مصرف نشده، کارتریج استارتر می گویند. بعد از اتمام تونر یا جوهر، کارتریج باید شارژ شود. کارتریج لیزری از همزن، مگنت، درام، پودر، شاتر درام، فوم رولر، داکتر بلید، وایپر بلید و بلید تشکیل شده است. کارتریج دستگاه های کپی جوهرافشان نیز از بسیاری جهات مشابه دستگاه های لیزری است اما در آن ها از هد، تانک یا مخزن برای انتقال جوهر روی کاغذ استفاده می شود.

دولوپر

یکی دیگر از لوازم مصرفی دستگاه های کپی، دولوپر است. یونیت دولوپر (Developer Unit) از دو بخش تونر و دولوپر تشکیل شده است. درباره تونر به طور کامل صحبت کرده ایم. درباره دولوپر بهتر است بدانید که به آن پودر سنگین هم می گویند. دولوپر، به انتقال تونر بر روی سطح درام کمک می کند. دولوپر با چرخش خود، پودر را روی درام می سابد و درام، پودر را روی کاغذ چاپ می کند. دولوپر باید در محیط های خشک و کم حرارت نگهداری شود تا کوچکترین تغییری در کیفیت چاپ دستگاه ایجاد نکند. آسیب به دولوپر، به سایر قطعات دستگاه هم ممکن است خدشه وارد کند.

کاغذ

انتخاب کاغذ مناسب در دستگاه های فتوکپی هم کار مهمی است. کاغذهای بی کیفیت، در دستگاه گیر می کنند و ممکن است مچاله شدنشان، آسیب به بدنه دستگاه وارد کند. هیچ وقت به طور عمده از کاغذهایی که تا به حال استفاده نکرده اید، خریداری نکنید. کاغذهای مناسب دستگاه های فتوکپی، عموما وزنی حدود 80 گرم دارند. از کاغذهای رنگی به هیچ عنوان در دستگاه های فتوکپی استفاده نکنید.  چرا که رنگدانه های آن ممکن است در هنگام عبور از هیتر و درام، سیستم کپی را با اختلال مواجه کنند.

سفارش و خریداری

سفارش و خریداری مواد مصرفی فتوکپی به سادگی امکان پذیر است. خریداری این مواد مصرفی از فروشنده مطمئن و معتبر اهمیت بسیاری دارد. چرا که هم شما را از کیفیت مواد خریداری شده آسوده خاطر می کند و هم مبلغی که برای خرید آن می پردازید، مقرون به صرفه تر است.

برای کسب اطلاعات در مورد لوازم مصرفی دستگاه فتوکپی کلیک کنید.

نکات مهم خرید فتوکپی

نکات مهم خرید فتوکپی : پیش از هر خریدی باید آگاهانه عمل کرد تا در آخر از خرید خود راضی باشیم. در خرید دستگاه های کپی هم این مورد کاملا صدق می کند. باید پیش از خرید دستگاه کپی، اطلاعات مهمی درباره مشخصات فنی آن داشت تا دقیقا دستگاهی را که مورد نیاز است خریداری کرد. از طرفی خرید به صرفه ای هم انجام داد. برای این کار باید انواع دستگاه کپی را بشناسید. تا ببینید کدام نوع، نیاز چاپ شما را برطرف می کند.

دستگاه فتوکپی

 

دستگاه کپی، دستگاهی است که از فایل ها، اسناد، تصاویر و ... کپی های کاغذی ایجاد می کند. با توجه به پیشرفت تکنولوژی مدل های گوناگونی از دستگاه های کپی هر ساله وارد بازار می شود اما از نظر رنگی، این دستگاه ها به دو دسته تقسیم می شوند. دستگاه فتوکپی سیاه و سفید و دستگاه فتوکپی رنگی. از نظر نوع چاپ نیز به دو دسته لیزری و جوهر افشان تقسیم بندی می شوند.

دستگاه فتوکپی سیاه و سفید

دستگاه فتوکپی سیاه و سفید خروجی تک رنگ دارد و تنها رنگ سیاه است که روی کاغذ سفید پخته می شود. به دستگاه های کپی تک رنگ دستگاه های مونو هم می گویند که تنها از یک تونر رنگی سیاه، در آن استفاده می شود. این دستگاه با کمک تکنولوژی لیزری و LED در دهه پیش، ساخته شده است. سرعت چاپ دستگاه های کپی سیاه و سفید بالاست و از این جهت، برای مصارفی که نیاز به تعدد چاپ دارند و رنگ اهمیتی در آن ندارد، مناسب است. مثلا در چاپ برگه های نوشتاری.

دستگاه کپی رنگی

دستگاه کپی رنگی مدل جدیدتری نسبت به دستگاه های سیاه و سفید است. این دستگاه ها که در دو نوع جوهرافشان و لیزری هستند، با دقت بالایی رنگ ها را بر روی کاغذ چاپ می کنند. البته دستگاه های لیزری رنگی، دستگاه های مدرن تر و به روزتری نسبت به جوهرافشان هستند. و کیفیت چاپ بالاتری دارند. در دستگاه های جوهر افشان از جوهر برای چاپ استفاده می شود اما تکنولوژی دستگاه فتوکپی رنگی لیزری، استفاده از تونر است.

دستگاه فتوکپی آنالوگ و دیجیتال

 

دستگاه های کپی در ابتدا دستگاه های آنالوگ بودند. که امروزه کمتر مورد استفاده قرار می گیرند. از آن جایی که دیگر قطعات مصرفی این نوع دستگاه ها به سختی پیدا می شود، کم کم از رده فروش خارج شده اند با این حال هنوز هم برخی از این دستگاه ها در بازار وجود دارند. این نوع دستگاه ها با استفاده از آینه، لنز و نور، انعکاسی از تصویر را بر روی صفحه قرار می دهند و در نهایت، چاپ روی کاغذ انجام می شود. دستگاه های بعدی که به بازار آمد، دستگاه های کپی دیجیتال بود. این دستگاه ها، با عملکردهای بهتر، علاوه بر انجام کپی، چندین کار دیگر همچون فکس، اسکن و پرینت را انجام می دادند. امروزه این دستگاه ها به دستگاه های چندکاره شهرت دارند.

سرعت چاپ از نکات مهم دستگاه فتوکپی

 

بعد از این که نوع دستگاه مورد نیاز خود را انتخاب کردید، نوبت به سرعت چاپ می رسد. در برخی از مشاغل سرعت چاپ اهمیت ویژه ای دارند. سرعت چاپ دستگاه های کپی یکی از مهمترین فاکتورهای خرید این نوع دستگاه ها است. بر خلاف مدل های قدیمی که سرعت چاپ کمی داشتند، سرعت چاپ دستگاه های امروزی، بین 30 تا 40 برگه در دقیقه است. دستگاه های حرفه و مدل بالاتر نیز تا سرعت چاپ 100 صفحه در دقیقه را دارند.

 حجم چاپ

 

حجم چاپ نیز از دیگر فاکتورهای مهمی است که باید به آن توجه کرد. سینی دستگاه کپی، در مدل های ساده تر، حدودا 100 برگه را در خود جای می دهد. اما در مدل های جدیدتر، بیش از 500 برگه کاغذ در آن قرار می گیرد. اگر از دستگاه کپی زیاد استفاده می کنید، بهتر است از دستگاه هایی که ظرفیت بالاتری در سینی تغذیه خود دارند، استفاده کنید. اگر از دستگاهی که حجم چاپ کمی دارد استفاده بیش از حد کنید، عمر دستگاه کپی خود را کاهش خواهید داد. به تعداد کپی هایی که در ماه انجام می دهید. توجه کنید و سپس ظرفیت کپی ماهانه دستگاه را در نظر بگیرید. تا بهترین گزینه را انتخاب کنید.

قابلیت شارژ کارتریج آسان

 

دستگاه های کپی، از جمله دستگاه های پرکاربردی هستند که باید قابلیت شارژ کارتریج آسان را داشته باشند. بعد از مدتی که عملیات چاپ صورت می گیرد، پودر تونر کمرنگ می شود و باید مجددا شارژ شود. تونر در دستگاه های کپی لیزری و جوهر در دستگاه های جوهرافشان کاربرد دارد. کارتریج دستگاه کپی باید توسط فردی که تخصص این کار را دارد، شارژ شود. این که چه مدت زمان از یک کارتریج می توان استفاده کرد و تا چه حجمی از چاپ را می توان انجام داد، از دیگر نکات مهم در هنگام خرید دستگاه کپی است که باید به آن توجه کرد.

کپی دو رو دستگاه کپی

 

یکی دیگر از مهمترین فاکتورهای خرید دستگاه کپی، قابلیت چاپ دو رو است. که به صورت اتوماتیک انجام می شود. با این که این دستگاه ها هزینه بیشتری دارند. اما در مصرف کاغذ صرفه جویی بیشتری می کنند و در برخی از کسب و کاها، اهمیت بسیار بالایی دارند. در فتوکپی کتاب ها و جزوات درسی، این قابلیت بسیار کاربردی است. از طرفی با انتخاب این دستگاه های کپی، نقش مهمی در حفظ محیط زیست با کاهش مصرف کاغذ ایفا خواهید کرد.

 قابلیت بزرگنمایی و کوچک نمایی

 

برای افرادی که قابلیت کوچک و بزرگی اسناد و مدارک توسط دستگاه مهم است، پیشنهاد می شود. پیش از خرید دستگاه کپی، حتما به این قابلیت توجه کنید. برخی از دستگاه های کپی، نمی توانند این کار را انجام دهند.

قابلیت اتصال

 

در مدل های جدید، همه دستگاه های کپی قابلیت اتصال به یو اس بی و کامپیوتر را دارند. در مدل های قدیمی تر، این قابلیت محدود است. با انتخاب فایل از کامپیوتر، می توانید نوع چاپ و اندازه آن را پیش از چاپ مشخص کنید.

زمان گرم شدن از نکات مهم خرید فتوکپی

 

هر دستگاه کپی رنگی و ساده ای که قرار است تهیه کنید، مدت زمان گرم شدن و شروع به کار ثابتی دارد. مدت زمان راه اندازی دستگاه از دیگر نکات مهمی است که باید به آن توجه کرد. برای برخی از دستگاه ها حدودا 100 ثانیه راه اندازی دستگاه به طول می انجامد. اما برخی از مدل های مدرن تر، مدت زمان بسیار کمتری دارند که این یک ویژگی مهم در مشاغلی که در طول روز از دستگاه کپی زیاد استفاده می کنند، می باشد.

برای کسب اطلاعات در مورد خرید دستگاه فتوکپی کلیک کنید.

 خرید دستگاه ریسوگراف

 

خرید دستگاه ریسوگراف چگونه است؟ اگر تا به حال دستگاه های ریسوگراف را ندیده اید و یا شناختی از آن ها ندارید، با ما همراه باشید تا اطلاعات کاملی در این زمینه دریافت کنید. ریسوگراف نام یک برند تجاری ژاپنی است. که روی دستگاهی که چند نوع چاپ تلفیقی دارد، گذاشته شده است. از آن جایی که بیش از 90 درصد این دستگاه ها توسط شرکت ریسو کاگاکو تولید می شود، مردم این دستگاه را با نام ریسوگراف می شناسند. دقیقا شبیه به ظروف آرکوپال که درحقیقت آرکوپال برند آن است و یا واژه ریکا که روی مایع ظرفشویی گذاشته شده است، ریسوگراف هم با نام برند خود شناخته شده اشت. نام اصلی دستگاه ریسوگراف، داپلیکیشن است که کمتر کسی آن را با این نام می خواند.

دستگاه ریسوگراف چگونه چاپ می کند؟

 

ریسوگراف با سیستم دستگاه های استنسیل قدیمی عملیات چاپ را انجام می دهد. البته این چاپ امروزه با امکانات جدیدتری در این دستگاه ها ارائه می شود. برای چاپ، نوعی مرکب خمیری شکل درون درام دستگاه قرار می گیرد. روی درام، پوشش نازکی به نام مَستر قرار می گیرد. بر روی مستر، بخش هایی که قرار است چاپ شود، به صورت منافذ ریزی که قابلیت عبور جوهر از آن وجود دارد ایجاد می شود. بدین ترتیب عملیات چاپ انجام می شود.

نکات قابل توجه هنگام خرید دستگاه ریسوگراف

 

اگر قصد خرید دستگاه ریسوگراف را دارید باید به قابلیت های آن توجه کنید. دستگاه های ریسوگراف نسبتا چاپ با کیفیتی دارند. هر چند که نسخه های قدیمی آن، هنوز به پای کیفیت چاپ پرینتر و دستگاه های فتوکپی نمی رسند اما در بسیاری از مشاغل، کاربردی هستند. در سری جدید دستگاه های ریسوگراف قابلیت اسکن کردن عکس و نوشته ها وجود دارد که کیفیت چاپ را، بسیار بالاتر برده است.

ریسوگراف مناسب چاپ های بیش از 200 عدد

 

اگر می خواهید از یک برگه، بیش از 30 برگه چاپی داشته باشید، ریسوگراف گزینه خوبی است. از آن جایی که منافذ مستر با ایجاد تغییر، تنها یک بار قابلیت مصرف را دارند، برای چاپ تک برگه و حتی چاپ کمتر 200 عدد، دستگاه های ریسوگراف مناسب نیستند.

قابلیت اتصال به کامپیوتر

 

دستگاه های جدید ریسوگراف، قابلیت اتصال به کامپیوتر را دارند. از این رو میتوانید فایلی که می خواهید چاپ کنید را انتخاب کنید. از طریق سیستم حرارتی که در داخل دستگاه تعبیه شده است، طرح و نوشته ها روی مستر به صورت اتوماتیک ایجاد می شود. و سپس، روی درام حک می شود. بدین ترتیب، عملیات چاپ سرعت بسیار بالاتری می گیرد.

کیفیت و سرعت چاپ ریسوگراف

 

کیفیت چاپ و سرعت چاپ در دستگاه های ریسو جدید، بسیار بالا رفته است. یک دستگاه ریسوگراف جدید، قابلیت چاپ 190 برگه در دقیقه را دارد. از آن جایی که سرعت بالایی دارد، در زمان کمتر، تعداد قابل توجهی از برگه مورد نظر را چاپ می کند. این یعنی صرفه جویی در وقت و هزینه برای مصرف کننده ای که دستگاه ریسوگراف را انتخاب کرده است. کیفیت چاپ در دستگاه های ریسوگراف جدید نسبت به دستگاه فتوکپی بسیار بالا رفته است. به طوری که کیفیت چاپ در هر بار چاپ تغییری نمی کند و نسخه اول و نسخه هزارم، دقیقا شبیه به یکدیگر هستند.

استفاده از دستگاه ریسوگراف در چاپ نشریه

 

یکی از مهمترین استفاده های دستگاه ریسوگراف در صنعت چاپ روزنامه و نشریه است. دستگاه های ریسوگراف مدرن قابلیت چاپ میلیونی دارند و این یک قابلیت ویژه است که هیچ دستگاه فتوکپی و پرینتری، قادر به انجام آن نیست. دستگاه های ریسوگراف از نظر اقتصادی برای چاپ تیراژ بالا، به صرفه هستند. اگر هزینه کاغذ و جوهر را در نظر نگیریم، تنها هزینه مستر است که باید بپردازیم. با یک مستر می توان چندین هزار برگه را چاپ کرد. اگر شما در طول روز، تعداد بالایی از یک صفحه را چاپ می کنید، بهترین گزینه اقتصادی برای شما، دستگاه های ریسوگراف است.

دستگاه های ریسوگراف رنگی

 

در درام دستگاه های ریسوگراف تنها می توان یک رنگ را وارد کرد. برای چاپ رنگی باید از رنگ مرکب مورد نظر که می تواند قرمز، قهوه ای، طلایی، مشکی و سبز باشد، به صورت تک رنگ در درام استفاده کرد. بدین صورت که ابتدا یک بار درام با رنگ مورد نظر چاپ می شود. و سپس، درام تعویض می شود و رنگ بعدی روی کاغذ قرار می گیرد. استفاده از چاپ رنگی در دستگاه ریسوگراف، قیمت نهایی چاپ را بالا می برد. با این حال اگر می خواهید که چاپ رنگی با ریسوگراف را تجربه کنید، درام های مجزایی را تهیه کنید.

طرز کار آسان دستگاه های ریسوگراف

 

با این که دستگاه های ریسوگراف دستگاه های مدرنی هستند. و هر بار قابلیت های جدیدی به آن اضافه می شود اما این دستگاه ها، کارکرد بسیار ساده ای دارند. از این رو کارکردن با دستگاه های ریسوگراف را در کمترین زمان یاد خواهید گرفت و جای نگرانی نیست.

تفاوت دستگاه ریسوگراف و فتوکپی

 

مهمترین تفاوت این دستگاه ها، سرعت چاپ و کیفیت آن است. که در دستگاه ریسوگراف، سرعت چاپ بسیار بالاتر است. کیفیت چاپ هم همان طور که گفته شد، در طول چاپ، دچار افت نمی شود اما در دستگاه های فتوکپی، نسخه چاپ شده با نسخه اولیه، متفاوت است. سرعت چاپ دستگاه های فتوکپی جدید هم بین 50 تا 70 برگه در دقیقه است اما در دستگاه های ریسوگراف بین 130 تا 190 برگه در دقیقه است.

دستگاه فتوکپی برای چاپ تک برگه ای مناسب است. هزینه چاپ در دستگاه فتوکپی در تعداد کم، بسیار به صرفه تر است اما در دستگاه ریسوگراف، اگر بخواهیم چاپ برگه با تعداد کمی را انجام دهیم، هزینه بالایی را باید بپردازیم. چرا که مستر در این دستگاه ها یک بار مصرف است. چه 100 عدد و چه 1000 عدد از یک برگه را بخواهید چاپ کنید یک بار هزینه مستر را پرداخت می کنید.

در دستگاه فتوکپی باید منتظر گرم شدن دستگاه باشیم که حدودا دو دقیقه ای زمان می برد اما دستگاه های ریسو، نیازی به گرم شدن ندارند و به محض روشن شدن، کار می کنند.

دستگاه های ریسوگراف نیاز به تعمیر و سرویس دهی مداوم ندارند. ماندگاری بالایی دارند و تقریبا تمام شرکت ها و چاپ خانه هایی که از دستگاه های ریسوگراف استفاده می کنند، 100 درصد از خرید خود راضی هستند. البته به شرطی که پیش از خرید، با توجه به نیازهایی که دارند، این خرید را انجام داده باشند.

جهت کسب اطلاعات کامل در مورد خرید ریسوگراف کلیک کنید.

چهارشنبه, 17 مرداد 772 01:20

راهنمای خرید پلاتر

راهنمای خرید پلاتر

راهنمای خرید پلاتر: در صنعت چاپ، دستگاه های متعددی وجود دارند که هر کدام، قابلیت های خاصی دارند. پلاتر هم یکی از این دستگاه ها است که با توجه به قابلیتی که دارد، می تواند عکس هایی که در متراژ بالا هستند را چاپ کند. با کمک دستگاه پلاتر، ترسیم های بزرگ، به تصویر کشیده می شوند. از آن جایی که قابلیت رسام خط، دایره و دیگر اشکال را دارد، در ترسیم های معماری نیز، بسیار پرکاربرد است. از پلاترها برای چاپ نقشه و نمودار هم استفاده می شود.

از پلاتر استفاده کنیم یا پرینتر؟

 

پاسخ به این سوال واضح است. پلاتر برای چاپ برگه هایی است که ابعاد بسیار بالاتری نسبت به خروجی دستگاه پرینتر دارد. در دستگاه های پرینتر، نهایت می توان تا سایز A3 را چاپ کرد. در صورتی که در پلاتر، خروجی کار، بسیار بزرگتر است. پلاترها برای ترسیم متن مناسب نیستند اما برای نقشه کشی و سایر موارد ترسیمی، مناسب اند. در حالی که پرینترها برای تهیه متن، بسیار کاربردی اند. عرض چاپ در پلاتر از 90 تا 160 سانتی متر قابل تغییر است.

انواع پلاتر

 

پیش از خرید دستگاه پلاتر، باید با انواع پلاتر موجود در بازار آشنا شویم تا خریدی متناسب با نیازهای خود داشته باشیم. پلاترها در انواع پلاتر لیزری و پلاتر جوهرافشان تولید شده اند. پلاتر لیزری، همانند پرینترهای لیزری، از چند بخش مشابه، همچون درام، تونر، دولوپر و ... تشکیل شده است. پلاترهای جوهر افشان، از محفظه ای به نام کارتریج که در آن جوهر ریخته می شود و یک بخش به نام هد تشکیل شده اند.

پلاتر لیزری

پلاتر لیزری در ایران معمولا تک رنگ هستند. این پلاترها همچون یک دستگاه کپی عمل می کنند و تنها فرق آن ها این است که خروجی کار، در ابعاد بزرگتری ارائه می شود. پلاترهای لیزری سرعت بالایی دارند و فقط برای تهیه نقشه و متون در ابعاد بزرگ مناسب اند. سرعت بالای چاپ پلاترهای لیزری قابل توجه است اما کیفیت پایین تری نسبت به چاپ پلاتر جوهرافشان دارد.

پلاتر جوهر افشان

پلاترهای جوهر افشان که حداقل از چهار رنگ آبی، قرمز، زرد، مشکی در آن ها استفاده می شود، برای چاپ های رنگی، مناسب اند. رنگ هایی که بر روی کاغذ پلاتر چاپ می شود، کیفیت بالایی دارند. با این که سرعت پلاترهای جوهرافشان کمتر است اما نسبت به پلاترهای لیزری، تنوع بیشتری در چاپ دارند و خروجی کار، بسیار با کیفیت تر است. پلاترهای جوهرافشان معروف، توسط شرکت های اچ پی، کنون و اپسون تولید می شوند.

انتخاب درست پلاتر

برای پاسخ به این سوال باید کاری که از دستگاه انتظار دارید را مد نظر قرار دهیم. به چه منظور می خواهید خرید پلاتر را انجام دهید؟ کاربری دستگاه های پلاتر متفاوت است. مثلا اگر قصد دارید از چاپ سابلیمیشن استفاده کنید، باید دستگاهی که با جوهرهای سابلیمشن سازگار هستند را تهیه کنید تا روی پارچه و سرامیک، تصاویر مورد نظرتان را چاپ کنید. بهترین مدل های پلاتر برای چاپ سابلیمیشن، پلاترهای اپسون هستند که در سری T و F به فروش می رسند.

پلاتر مخصوص دفاتر فنی

 

اگر پلاتر را به منظور مصرف در مراکز چاپ و دفاتر فنی می خواهید تهیه کنید هزینه نهایی چاپ را اولویت قرار دهید. هزینه تمام شده چاپ باید کمترین قیمت باشند. پلاترهای سری T اچ پی، برای دفاتر فنی و مراکز چاپ مناسب اند. این نوع پلاترها، علاوه بر چاپ نقشه، پوستر و پلان های معماری را به صورتی رنگی چاپ می کنند. کیفیت و ماندگاری چاپ نیز بسیار بالا است. از آن جایی که هزینه نهایی چاپ هم ارزان تر از دستگاه های پلاتر دیگر برای مصرف کنندگان می افتد، به نظر می رسد که خرید این نوع پلاتر، مقرون به صرفه تر باشد. البته این مورد را هم در نظر بگیرید که پلاترهای اپسون و کنون نیز، کیفیت بالایی در چاپ دارند اما به خاطر قیمت بالای هد و جوهرهایی که دارند، آن چنان مقرون به صرفه برای این نوع کاربری نیستند.

 پلاتر برای آتلیه های عکاسی

 

آتلیه های عکاسی از دیگر مراکزی هستند که از پلاترها استفاده می کنند. اگر برای آتلیه خود به دنبال دستگاه پلاتر هستید، بهتر است از پلاترهای اپسون استفاده کنید. این نوع پلاترها با رزولوشن بالا، عکس را پرینت می کنند و ماندگاری رنگ هایشان، در بین تمامی برندها، حرف اول را می زند. اگر قیمت پلاترهای اپسون برایتان بالا بود، می توانید از پلاترهای کانن استفاده کنید. کیفیت چاپ این برند هم عالی است اما مشکلی که دارد، طول عمر هد دستگاه است که نسبت به اپسون کمتر است. با این حال، از پلاترهای اچ پی برای چاپ عکس های آتلیه ای، استفاده نکنید. جوهرهای اچ پی از جوهرهای DYE هستند که بعد از مدتی، در مقابل نور آفتاب، دچار رنگ پریدگی می شوند.

قیمت خرید پلاتر

 

قیمت دستگاه های پلاتر با توجه به کاربردی که دارند متنوع است. پیش از هر چیزی نوع کاربری خود را مشخص کنید. در هنگام خرید، به قیمت بالای یک دستگاه توجه نکنید. حتما به خدمات پس از فروش آن توجه کنید. پلاتر یک دستگاه مصرفی است و ممکن است در زمان مصرف دچار مشکلات شود، از این رو باید خدمات پس از فروش مناسبی داشته باشد. گاهی اوقات قطعات دستگاه های پلاتر، در برخی از برندها، در صورت خرابی پیدا نمی شود. به این مورد هم قبل از خرید حتما توجه کنید.

چهت کسب اطلاع کامل در مورد خرید پلاتر کلیک کنید.

شنبه, 12 -2666 11:13

دستگاه فتوکپی رنگی

دستگاه فتوکپی رنگی

دستگاه فتوکپی رنگی که نسخه جدیدتری نسبت به دستگاه فتوکپی سیاه و سفید است، همانند دیگر دستگاه های چاپی، نقش مهمی در چاپ و نشر دارد. اولین دستگاه های فتوکپی که به بازار آمدند، تحول عجیبی در صنعت چاپ ایجاد کردند. چاپ تصاویر رنگارنگ و کتاب های مصور رنگی، با وجود این دستگاه ها، ممکن شد. با دستگاه فتوکپی، از یک نسخه رنگی، می توان هزاران نسخه مشابه را چاپ کرد. تصور کنید تا چه حد کار بشر با پیدایش این دستگاه ها راحت شد. برگه ای که می خواهید کپی کنید، روی سطح شیشه ای دستگاه فتوکپی قرار می دهید و دقیقا همان رنگ هایی که می خواهید، روی سطح کاغذ چاپ می شود. شاید شما تنها چند دکمه را فشار دهید اما درون دستگاه، مکانیسم های بسیاری شکل می گیرد تا برگه خروجی، دقیقا همان چیزی که انتظار دارید شود.

دستگاه فتوکپی چگونه کار می کند؟

دستگاه فتوکپی از ترکیب دو ترفند فیزیکی کار می کند. یکی از آن ها الکتریسیته و دیگری هدایت نور است. اگر دقت کرده باشید زمانی که کاغذ را روی دستگاه می گزارید، با یک دکمه، اسکن نوری انجام می شود. درواقع با  تابش نور، قسمت هایی که در کاغذ رنگ دارند و یا نوشتاری هستند، روی صفحه سایه ایجاد می کنند. تا اینجای کار، ما تمام بخش هایی که لازم به چاپ آن داریم، به سایه ای از بار الکتریکی تبدیل کرده ایم. حال کافی است که ذرات تونر را به سطح کاغذ بپاشیم. همه ذرات جذب کاغذ می شوند و درست در جایی قرار می گیرند که باید باشند. برای این که عملکرد جذب ذرات را بیشتر متوجه شوید، به یاد بیاورید زمانی که شانه پلاستیکی مو را به موهای تمیزتان می زنید و موها به سمت شانه جذب می شوند، چه اتفاقی می افتد. در دستگاه فتوکپی نیز، دقیقا همین اتفاق رخ می دهد. رنگ ها به سمت بار الکتریکی مخالف خود، جذب می شوند.

تونر دستگاه فتوکپی رنگی

دستگاه های فتوکپی رنگی تنها با چهار رنگ جوهر به نام تونر، هزاران رنگ را تولید می کنند. دستگاه های فتوکپی رنگی در فرایندی به نام "xerography." یا زیروگرافی، با ترکیب رنگ قرمز، آبی، زرد و سیاه، فتوکپی رنگی را انجام می دهند. اولین دستگاه فتوکپی رنگی جهان در سال 1978 تولید شد که نسخه سیاه و سفید آن توسط مخترع دستگاه فتوکپی، "چستر کارلسون" ساخته شد.

اجزای سازنده در دستگاه فتوکپی رنگی

درام در دستگاه فتوکپی چیست؟

لوله استوانه ای که معمولا به رنگ زرشکی وسبز است، در دستگاه فتوکپی با نام درام شناخته می شود. در درام اولین تصویر کپی شکل می گیرد.

یونیت شارژ در دستگاه فتوکپی رنگی

عمل باردار کردن درام برای چاپ عناصر رنگی، توسط یونیت شارژی ایجاد میشود که در بالای درام قرار گرفته است.

تونر چیست؟

یکی از بخش های مهم داخلی فتوکپی رنگی است که به صورت پودری است. این ذرات که از نوعی پلاستیک با بار منفی هستند، در دو نوع مشکی و رنگی در بازار موجود هستند. نکته مهمی که در انتخاب تونر باید توجه کرد، اورجینال بودن آن است. دستگاه های فتوکپی رنگی قابلیت شارژ مجدد دارند و لازم است از تونری که فابریک است استفاده شود تا دستگاه دچار مشکل نشود.

یونیت ظهور در دستگاه فتوکپی

یونیت ظهور که از دو قسمت تونر و دولوپر تشکیل شده است، به عملیات انتقال تونر به سطح درام کمک می کند. دولوپر (Developer) در علم عکاسی به معنای آشکار کننده و ظاهر کننده است. به دولوپر، پودر سنگین هم می گویند که دارای خواص مغناطیسی نیز هست. همین خواص مغناطیسی منجر به انتقال ذرات باردار تونر، به سطح درام می شود.

هیتر دستگاه فتوکپی رنگی

آخرین مرحله برای تصویر چاپ شده، هیتر است. هیتر فیوزینگ، پس از پخش تونر بر روی کاغذ با گرمایی که ایجاد می کند باعث پختن رنگ بر روی کاغذ می شود.

موتور دستگاه فتوکپی

اجزایی که تا کنون گفته شد در کیفیت چاپ تصویر اهمیت ویژه ای داشتند. اما همه برای کارکرد این دستگاه، نیاز به چندین قطعه دیگر هم هست. موتور دستگاه کپی، یکی از مهترین اجزای سازنده دستگاه فتوکپی است چرا که باعث چرخش رول ها و چرخ دندها می شود. این که کاغذ از کدام سمت وارد شود و تصویری با کیفیت ایجاد کند، به موتور دستگاه وابسته است. در دستگاه فتوکپی رنگی، بخش های دیگری همچون صفحه کلید و لیزر دستگاه وجود دارند که هر کدام، نقش خاصی را در این دستگاه ایفا می کنند.

جمع بندی و سفارش 

یک دستگاه کپی رنگی با کاربری سیاه و سفید می باشد. این دستگاه فتوکپی یکی از دستگاه های با کیفیت و محصولی از برند معتبر  جهت انجام کارهای با حجم بالا بسیار مناسب و پرکاربرد می باشد. با توجه به اینکه این دستگاه در سه مدل استوک، بازسازی شده و آکبند در بازار موجود است. از اینرو نباید از هر مرکزی اقدام به خرید آن نمود.

بهترین راه خرید این مدل دستگاه کپی خرید آن به صورت آنلاین است. همچنین فروشگاه کپی ایران در میان سایر فروشگاه ها از اعتبار بالایی برخوردار می باشد. بنابراین چنانچه قصد خرید این دستگاه کپی را داشتید توصیه می کنیم آن را از فروشگاه کپی ایران خریداری نمایید. با مراجعه به سایت فروشگاه می توانید ویژگی ها و مشخصات دستگاه را مشاهده کنید. پس از مشاهده ویژگی ها می توانید نسبت به خرید دستگاه اقدام نمایید.

جمع بندی و سفارش 

 دستگاه فتوکپی رنگی این تیپ دستگاها جهت انجام کارهای با حجم متوسط با پیرنت رنگی و سیاه سفید بسیار مناسب و پرکاربرد می باشد. با توجه به اینکه این دستگاه در سه مدل استوک، بازسازی شده و آکبند در بازار موجود است. از اینرو نباید از هر مرکزی اقدام به خرید آن نمود.

بهترین راه خرید این مدل دستگاه کپی خرید آن به صورت آنلاین است. همچنین فروشگاه کپی ایران در میان سایر فروشگاه ها از اعتبار بالایی برخوردار می باشد. بنابراین چنانچه قصد خرید این دستگاه کپی را داشتید توصیه می کنیم آن را از فروشگاه کپی ایران خریداری نمایید. با مراجعه به سایت فروشگاه می توانید ویژگی ها و مشخصات دستگاه را مشاهده کنید. پس از مشاهده ویژگی ها می توانید نسبت به خرید دستگاه اقدام نمایید.

یکشنبه, 11 آبان 1393 20:26

دستگاه فتوکپی برای مدارس

دستگاه فتوکپی مدارس

دستگاه فتوکپی مدارس: در این مقاله می خواهیم در مورد موضوعی بحث کنیم. که دغدغه تمامی مدیران سازمان های آموزشی همانند مدیران دانشگاهها،دانشکده ها،مدارس و... می باشد. این دغدغه شامل سطح آموزشی دانش آموز می باشد.

انتخاب دستگاه فتوکپی مدارس

آموزش یک دانش آموز مستلزم اخذ امتحاناتی در طول سال می باشد. و نتیجه ی این امتحانات نشانگر کیفیت آموزش و سطح سواد علمی دانش آموز می باشد. برای گرفتن امتحانات نیاز به دستگاه فتوکپی می‌باشد. تهیه دستگاه فتوکپی یکی از مقوله هایی است که بسیاری از مدیران و سازمان ها درگیر آن هستند. و آن اینست که دستگاه فتوکپی کم هزینه باشد. در این بین قیمت دستگاه نسبت به کاربری، سرعت و مواد مصرفی دستگاه تغییر می کند .لازم به ذکر است تعداد دانش آموزان عامل مهمی در انتخاب و خرید نسبت به مدل می باشد. یعنی پیک کاری شما اگر زیاد باشد. باید دستگاه صنعتی بگیرید. لازم به توضیح است که قیمت بالای دستگاه و توان خرید پایین مدارس باعث می شود که مدیران به مدل های پایین تر فکر کنند. پایین بودن مدل باعث می شود که دستگاه ضعیف تری خریداری کنند.  کمبود بودجه باعث می شود که بسیاری از مدیران به دستگاه های استوک روی می آورئد. البته دستگاه های استوک در سه مدل می باشد. استوک اروپا، استوک بازسازی شده و استوک در وضعیت خوب.

دستگاه استوک بازسازی شده

استوک بازسازی شده دستگاهی است که در اروپا یا آمریکا تمیز ترین دستگاهها را جدا می کنند. و عملیات سرویس را انجام می دهند. بعد از سرویس تمامی قطعات مصرفی را با مواد مصرفی آکبند تعویض می کنند. و به فروش میرسانند. دستگاههای استوک بازسازی شده جزوه بهترین دستگاه های استوک محسوب می شود. چرا که این دستگاه با دستگاه آکبند هیچ توفیقی ندارد. و  قیمت بسیار پایین تری نسبت به مدل آکبند دارد. و مدت زمان طولانی برای کاربر خدمات می دهد. بهترین گزینه برای خرید دستگاه فتوکپی استوک باسازی شده می باشد ما پیشنهاد می کنیم اگر تعداد دانش آموزان حدود 200 نفر بود. سرعت کپی 20الی 30برگ باشد. اگر ۳۰۰ نفر باشد، سرعت کپی30الی 40برگ باشد. و اگر از ۳۰۰ نفر بالاتر بود سرعت کپی 40ال 60برگ باشد. چرا که سرعت دستگاه هرچقدر بالاتر باشد، دستگاه مقاومتر و صنعتی تر می باشد. و هر چقدر دستگاه صنعتی باشد، مواد مصرفی ارزانتر می شود.

مواد مصرفی دستگاه فتوکپی مدارس

 

فاکتور دوم خرید راحت پیدا شدن مواد مصرفی دستگاه می باشد. در این بین برند های که برای مدارس خوب می باشند می شود به موارد زیر اشاره کرد: دستگاه فتوکپی شارپ. دستگاه فتوکپی ریکو. دستگاه فتوکپی توشیبا .دستگاه فتوکپی کانون . فاکتورهای بسیار زیادی برای خرید دستگاه هستند که اگر قصد خرید دستگاه خوبی دارید. باید دقت کنید فاکتور اصلی خرید را از فروشگاه معتبر بخواهید که بتواند خدمات پس از فروش را انجام دهد .

خرید از کپی ایران

شرکت کپی ایران با بیش از ۳۰ تکنسین مجرب تمامی خدمات سرویس را انجام میدهند. این خدمات شامل نصب و راه اندازی دستگاه در هنگام تحویل و رفع ایراد و سرویس دستگاه به هنگام خرابی تا اتمام گارانتی به صورت رایگان است. البته هزینه ی مواد مصرفی دستگاه پس از تمام شدن به عهده خود کاربر می باشد. اکیپ های سیار این شرکت بعد از خرید با سرویس های دوره ای پشتیبان آن مجموعه می باشند. در این بین مدل هایی که میتوان برای مدارس پیشنهاد داد دستگاه های فتوکپی ریکو مدل 4000 . ریکو 5000 . ریکو 4001. ریکو5001 . ریکو 4002 و ریکو 5002 می باشد.  برند شارپ می توان به مدل های شارپ 503و 464 و 453و ۵۰2و ۲۶۱۰و 3610 و 5141 و شارپ 2600. در برند توشیبا می توان به مدل های توشیبا 354و454و 356و 456 اشاره نمود. جزوه دستگاه های متوسط می باشند که هم از قیمت پایین تری برخوردار هستند. موارد مصرف را به راحتی پید نمود. البته باید خاطر نشان شد. که هیچ سازنده ای دستگاه بدی تولید نمی کند. خوب کار نکردن دستگاه های استوک نشانگر این است که عمر دستگاه تمام شده و برای استفاده باید هزینه کنید.

جهت کسب اطلاعات کامل در مورد فتوکپی مدارس کلیک کنید.

یکشنبه, 22 ارديبهشت 778 21:12

ریکو آفیشیو2501

 

دستگاه کپی ریکوآفیشیو2501 چگونه دستگاهی است؟

دستگاه فتوکپی ریکو آفیشیو2501 جزو آخرین تکنولوزی دستگاه فتوکپی در رده رومیزی می باشد که دراین دستگاه شما لذت کپی یا  پیرنت خیلی راحت با هزینه بسیار کم وبا آسودگی خیال راحت تجربه خواهید کرد.   این دستگاه را می شود به عبارتی نسل جدید دستگاهای ریکو آفیشیو1600.1800.201.1900.2000و2500 محسوب نمود. منتها این دستگاه نسبت به مدلهای پیشین خیلی مقاوم تر بدون سر صدا تر و با تکنولوز روز دنیا طراحی و تولید شده است شایان ذکر است این دستگاه با همان مواد مصرفی مدلهای پیشن کار می کند واز نظر مواد مصرفی با دستگاهای که اشاره شده یکسان می باشد .    اگر پیک کاریتان کم است دستگاه ریکوآفیشیو2501گزینه خوبی برای خرید می باشد چون با در نظر گرفتن مواردی که در بالا اشاره شده و قیمت پایین دستگاه گزینه خوبی برای خرید می باشد

امکانات دستگاه فتوکپی ریکو2501

از امکانات دستگاه فتوکپی ریکو می توان به موارد متعددی اشاره نمو د ما دراین مقاله شما رابا این امکانات آشنا خواهیم کرد

  1. پانل رنگی دستگاه یکی دیگر از یکی دیگر از امکاناتی هست که در دستگاه فتوکپی 2501 اضافه شده است
  2. .پشنیبانی از فلش شما دراین آپشن دیگر نیاز به کامپیوتر ندارید چون می توانید از طریق فلش(USB)پیرنت بگیرید ویا اسکن گرفته ودر فلش ذخیر کنید لازم به توضیح است اسکن دستگاه رنگی می باشد و در حالت های زیر می توانید پیرنت ویا اسکن کنید

 B&W: Text, Text/Line Art, Text/Photo, Photo, Grayscale Full-Color: Text/Photo, Glossy Photo, ACS

 

 سرعت کپی یا اسکنر دستگاه فتوکپی 2501

یکی از مهم ترین فاکتورهای موقع خرید دستگاه کپی سرعت آن می باشد. هر چه سرعت دستگاه بالاتر باشد سرعت عملکرد آن بیشتر خواهد بود. دستگاه کپی ریکو2501 به عنوان یک دستگاه کپی چند منظوره قادر است در هر دقیقه25 برگ را با دفت 600 DPI کپی کند . و اسکنر اگر به صورت رنگی تنظیم نماید بادقت 300dpiهر دقیقه 25 برگ .و اگر به صورت سیا ه سفید تنظیم کرده باشید 50برگ 300 dpi می باشد البته این دقت تا 600 dpi  قابل ارتقا می باشدو این اسنکن قابل پشتیبانی با شبکه می باشد شما می توانید به چند ین کامپیوتر وصل کنید واز این مزیت استفاده نمایید لازم به توضیح است که تمامی پسوندها حتی  PDF را این دسستگاه پشتیبانی می کند . لذت اسکنر زمانیست که دستگاه از آپشن ADFنصب باشد شما به راحتی اسکن را اجام می دهید.  اگرچه این سرعت بالا نیست اما راضی کننده است و می تواند نیازهای کاربر را رفع و رجوع کند.

 

مدت زمان گرم شدن دستگاه وچاپ اولین برگ

زمانیکه دستگاه را به برق متصل می کنید برای گرم شدن و شروع به کار به مدت زمان مشخصی نیاز دارد. هر چه این مدت زمان کوتاه تر باشد عملکرد دستگاه بالاتر خواهد بود. ریکوآفیشیو2501 برای گرم شدن و شروع به کار تنها به 20 ثانیه زمان از زمانی که شما دستگاه را روشن میکید (به عبارتی به برق می زنید) احتیاج داردو در زمان استندبای به  6 ثانیه زمان احتیاج دارید این شامل اولین کپی می باشد . بنابراین دستگاه در یک چشم به هم زدن می تواند برای کار آماده شود و می تواند تا 999 برگ را چاپ نماید .

قابلیت بزرگنمایی و کوچک نمایی دستگاه

با این مدل دستگاه کپی می توانید بر روی بخش خاصی از نسخه اصلی زوم کنید. بدین صورت است که با این قابلیت کل فایل را می توانید بزرگ یا کوچک کنید. بهتر است بدانید که ریکو2501 از قابلیت بزرگنمایی وکوچک نمایی 25 تا 400 درصد به صورت بیشترین ویا کمترین حد می باشد.اگر نیاز باشد عمل زوم  را به صورت یک درصد یک درصد% می توانید انجام دهید . در این دستگاه کوچک نمایی و بزرگ نمایی های به صورت پیشفرض می باشد این درصد شامل این موارد می باشد. 50%, 65%, 78%, 93%,121%, 129%, 155%

کاغذ مورد استفاده

شما در حین کار با دستگاه های چاپ سفارشات مختلفی برای چاپ بر روی کاغذهای مختلف با سایزهای مختلف خواهید داشت. اگر دستگاه قابلیت استفاده از برگه های مختلف را نداشته باشد از نظر عملکرد ضعیف خواهد بود.ریکو2501 این امکان را برای کاربر فراهم کره است که موقع کار با دستگاه بتواند از کاغذهای با سایز A4, A3, A5, A6 استفاده کند. بنابراین در این مدل دستگاه کپی جهت استفاده از کاغذ با سایزهای مختلف مشکلی نخواهید داشت. این دستگاه می تواند برروی کاغذ های ضخیم مثل مقوا نیز چاپ داشته باشد این چاپ شامل مقوای های شفاف ومات .پاکت نامه و طلق تراسپارنت و کاغذهای رنگی نیز می باشد پش در دستگاه فتوکپی ریکو آفیشیو 2501 هیچ گونه محدودیت چاپی نخواهید داشت

ظرفیت سینی کاغذ

ظرفیت سینی کاغذ از دیگر ویژگی های بسیار مثبت در مورد دستگاه های چاپ است که شاید در نگاه اول چندان مهم به نظر نیاید. بهتر است بدانید در صورت کافی نبودن  ظرفیت سینی کاغذ و عدم تناسب آن با حجم کاری به مشکل بر خواهید خورد.

ظرفیت سینی کاغذ بسیار مناسب می باشد به طوری که قادر است1000برگه را در خود نگه دارد. در صورت نیاز می توانید آپشن کاستپاینی را به دستگاه اضافه کنید تاظرفیت سینی کاغذ را تا 2000 برگ هم افزایش دهید. بهتر است بدانید که در صورتیکه ظرفیت کاست کاغذ میز را داشته باشد برای مدت زمان طولانی احتیاجی به پر کردن کاستها نیست.لازم به ذکر است اگر مثلا در کاست یک دستگاه در حال کار می باشد واگر کاغذ در کاست تمام شده باشد به صورت اتوماتیک از کاستهای پایین کاغذ خواهد کشید و وقفه در زمان چاپ ندارید .

نصب به کامپیوتر

یکی دیگر از ویژگی های مهم دستگاه ریکو آفیشو راهای ارتباطی بین کامپیوتر ودستگاه می باشد که به 2روش انجام میشود

 1.از طریق USB این روش بسیار راحت می باشد .

  1. از طریق کابل شبکه به خاطر داشته باشید در ارتباط بین شبکه ای سرعت ارسال و دریافت اطلاعات بسیار بیشر از می باشد.

ظرفیت حافظه HDD

برای ذخیره فایل های مختلف و چاپ آن ها بهتر است از قابلیت حافظه داخلی مناسب و بالا برخوردار باشند. حافظه پرینتر این مدل دستگاه کپی 250گیگا بایت می باشد وازRAM   یک گیگابایتی بهره می برد . بنابراین این حافظه ریکو2501جهت ظرفیت کاری دستگاه بسیار مناسب است.

نوع کارتریج دستگاه

مواد مصرفی دستگاه ریکو آفیشیو 2501 به صورت تونر می باشد و این تونر در داخل کاتریج می باشد دو را می توان برای استفاه می توان پیشنهاد داد اول کاتریج تونر فابریک که همیشه بهترین وکم هزینه ترین راه می باشد و گزینه دوم کاتریج های طرح وتونر های شارژی . به خاطر قیمت بالای کاتریج تونر فابریک اغلب تونرهای شارژی در ایران استفاده میشود . لازم به ذکر است اگر تونر دستگاه درست نباشد باعث آسبهای زیادی به دستگاه می گردد پس اولویت اول تونر کاتریج فابریک در صورت استفاده از تونهای شارژی حتما از برندهای معتبر استفاده شود تا دستگاه آسیب نبیند . تعداد چاپ کاتریج تونر 15 هزاربرگ می باشد

ابعاد دستگاه

از ویژگی های ظاهری دستگاه های کپی و البته تمامی وسایل دیگر در منزل یا محیط کار ابعاد و تناسب آن ها با یکدیگر می باشد. برای مثال دستگاه های چاپ رومیزی به دلیل اینکه روی میز قرار می گیرند باید از وزن و ابعاد متناسبی برخوردار باشند. در اینصورت دستگاه به راحتی بر روی میز قرار گرفته و مزاحم انجام کارهای دیگر نخواهد شد.

در مقابل دستگا های ایستاده دستگاه های بزرگی هستند که در ادارات و مراکز مختلف کاربرد دارند. این مدل دستگاه های کپی نسبت به دستگاه های رومیزی بزرگتر و سنگین تر هستند. بنابراین باید فضای مشخصی از محیط کار یا اداره را برای آن در نظر گرفت. بنابراین موقع خرید دستگاه کپی باید به ابعاد آن توجه ویژه داشته باشید. بهتر است بدانید که ابعاد دستگاه ریکو 264 599 × 612 × 511 cm می باشد.

قیمت ریکو آفیشیو2501

قیمت ریکو2501 ب دلیل اینکه یک دستگاه 4 کاره است بسیار مناسب می باشد. زیرا با خرید یک دستگاه می توانید تمام کارهای خود از قبیل کپی، پرینت، اسکن و فکس را انجام دهید. بنابراین خرید دستگاه کپی چند کاره از لحاظ اقتصادی بسیار مقرون به صرفه است. از طرفی خرید دستگاه چند منظوره برای افرادی که فضای کافی ندارند یک انتخاب ایده آل به شمار می آید.

 بهتر است بدانید که قیمت ماشین های اداری از قبیل قیمت ریکو آفیشیو2501تا حد زیادی به فروشنده و فروشگاهی که از آن خریداری می کنید بستگی دارد. زیرا فروشندگان و فروشگاه های معتبر قیمت های مناسب تری را به مشتریان ارائه می دهند. از دیگر عوامل موثر بر قیمت دستگاه های کپی استوک یا آکبند خریدن و انتخاب یا حذف آپشن های اختیاری دستگاه می باشد.

معایب دستگاه ریکو آفیشیو2501

از معایب دستگاه ریکو آفیشیو 2501 فقط می توان به سرعت چاپ پایین این دستگاه اشاره کرد با در نظر گرفتن مطلب اگر روزانه تعدا کمی با دستگاه کار دارید گزینه خوبی برای خرید است

 

قبل ازخرید ریکو آفیشیو 2501

قبل از خرید ریکو آفیشیو 2501 بهتر است با ویژگی های آن آشنا شوید. زیرا ویژگی های دستگاه بر قیمت ریکو آفیشیو 2501 تاثیرگذار هستند. رزولوشن این مدل دستگاه کپی در حالت پرینت و کپی 600*600 dpi می باشد. بنابراین با خرید این دستگاه کپی می توانید از چاپ با کیفیت و وضوحیت بالا بهره مند شوید.

 

همچنین با این دستگاه کپی می توانید 999 برگه را به صورت متوالی کپی کنید. قابلیت زوم در این دستگاه 25 تا 400 درصد می باشد. حداکثر سایز کاغذ مورد استفاده این دستگاه A3 است. مدت زمان گرم شدن دستگاه 12 ثانیه می باشد. این دستگاه کپی قادر است اولین کپی را در مدت زمان 3.9 ثانیه آماده کند.

 

بنابراین از نظر گرم شدن و تهیه اولین کپی از سرعت و عملکرد بالایی برخوردار است. از دیگر ویژگی های مهم این دستگاه کپی ظرفیت ورودی کاغذ بالای آن است. ظرفیت حداکثر کاغذ در این مدل دستگاه کپی 3500 برگ می باشد. بنابراین تا مدت زمان طولانی احتیاجی به پر کردن سینی دستگاه نخواهید داشت.

 

ریکو آفیشیو 2501 به دلیل چند منظوره بودن از سرعت های مختلفی برخوردار است. سرعت کپی این مدل دستگاه کپی 25 صفحه در هر دقیقه برای A4 و 12 صفحه در هر دقیقه برای A3 می باشد.

 

همچنین سرعت پرینت در ریکو آفیشیو 2501، 25 صفحه در دقیقه برای A4 و 14 صفحه در دقیقه برای A3 است. سرعت این دستگاه کپی در رده متوسط قرار دارد. اما این میزان نیز سرعت قابل قبولی بوده و شما می توانید در هر روز کاری بیش از هزار برگه را چاپ کنید.

 

تکنولوژی چاپ در ریکو آفیشیو 2501 از نوع لیزری است. بهتر است بدانید که تکنولوژی چاپ لیزری از سرعت، کیفیت و وضوح بالاتری نسبت به جوهر افشان برخوردار می باشد.

 

از دیگر ویژگی های این مدل دستگاه کپی ریکو بودن آن است. بی شک نام و برند نام آشنا برای هر کالایی اعتبار و اطمینان به ارمغان می آورد.

 

مدت زمان گرم شدن دستگاه وچاپ اولین برگ

زمانیکه دستگاه را به برق متصل می کنید برای گرم شدن و شروع به کار به مدت زمان مشخصی نیاز دارد. هر چه این مدت زمان کوتاه تر باشد عملکرد دستگاه بالاتر خواهد بود. ریکوآفیشیو2501 برای گرم شدن و شروع به کار تنها به 20 ثانیه زمان از زمانی که شما دستگاه را روشن میکید (به عبارتی به برق می زنید) احتیاج داردو در زمان استندبای به  6 ثانیه زمان احتیاج دارید این شامل اولین کپی می باشد . بنابراین دستگاه در یک چشم به هم زدن می تواند برای کار آماده شود و می تواند تا 999 برگ را چاپ نماید .

قابلیت بزرگنمایی و کوچک نمایی دستگاه

با این مدل دستگاه کپی می توانید بر روی بخش خاصی از نسخه اصلی زوم کنید. بدین صورت است که با این قابلیت کل فایل را می توانید بزرگ یا کوچک کنید. بهتر است بدانید که ریکو2501 از قابلیت بزرگنمایی وکوچک نمایی 25 تا 400 درصد به صورت بیشترین ویا کمترین حد می باشد.اگر نیاز باشد عمل زوم  را به صورت یک درصد یک درصد% می توانید انجام دهید . در این دستگاه کوچک نمایی و بزرگ نمایی های به صورت پیشفرض می باشد این درصد شامل این موارد می باشد. 50%, 65%, 78%, 93%,121%, 129%, 155%

کاغذ مورد استفاده

شما در حین کار با دستگاه های چاپ سفارشات مختلفی برای چاپ بر روی کاغذهای مختلف با سایزهای مختلف خواهید داشت. اگر دستگاه قابلیت استفاده از برگه های مختلف را نداشته باشد از نظر عملکرد ضعیف خواهد بود.ریکو2501 این امکان را برای کاربر فراهم کره است که موقع کار با دستگاه بتواند از کاغذهای با سایز A4, A3, A5, A6 استفاده کند. بنابراین در این مدل دستگاه کپی جهت استفاده از کاغذ با سایزهای مختلف مشکلی نخواهید داشت. این دستگاه می تواند برروی کاغذ های ضخیم مثل مقوا نیز چاپ داشته باشد این چاپ شامل مقوای های شفاف ومات .پاکت نامه و طلق تراسپارنت و کاغذهای رنگی نیز می باشد پش در دستگاه فتوکپی ریکو آفیشیو 2501 هیچ گونه محدودیت چاپی نخواهید داشت

ظرفیت سینی کاغذ

ظرفیت سینی کاغذ از دیگر ویژگی های بسیار مثبت در مورد دستگاه های چاپ است که شاید در نگاه اول چندان مهم به نظر نیاید. بهتر است بدانید در صورت کافی نبودن  ظرفیت سینی کاغذ و عدم تناسب آن با حجم کاری به مشکل بر خواهید خورد.

ظرفیت سینی کاغذ بسیار مناسب می باشد به طوری که قادر است1000برگه را در خود نگه دارد. در صورت نیاز می توانید آپشن کاستپاینی را به دستگاه اضافه کنید تاظرفیت سینی کاغذ را تا 2000 برگ هم افزایش دهید. بهتر است بدانید که در صورتیکه ظرفیت کاست کاغذ میز را داشته باشد برای مدت زمان طولانی احتیاجی به پر کردن کاستها نیست.لازم به ذکر است اگر مثلا در کاست یک دستگاه در حال کار می باشد واگر کاغذ در کاست تمام شده باشد به صورت اتوماتیک از کاستهای پایین کاغذ خواهد کشید و وقفه در زمان چاپ ندارید .

ظرفیت سینی کاغذ

ظرفیت سینی کاغذ از دیگر ویژگی های بسیار مثبت در مورد دستگاه های چاپ است که شاید در نگاه اول چندان مهم به نظر نیاید. بهتر است بدانید در صورت کافی نبودن  ظرفیت سینی کاغذ و عدم تناسب آن با حجم کاری به مشکل بر خواهید خورد.

ظرفیت سینی کاغذ بسیار مناسب می باشد به طوری که قادر است1000برگه را در خود نگه دارد. در صورت نیاز می توانید آپشن کاستپاینی را به دستگاه اضافه کنید تاظرفیت سینی کاغذ را تا 2000 برگ هم افزایش دهید. بهتر است بدانید که در صورتیکه ظرفیت کاست کاغذ میز را داشته باشد برای مدت زمان طولانی احتیاجی به پر کردن کاستها نیست.لازم به ذکر است اگر مثلا در کاست یک دستگاه در حال کار می باشد واگر کاغذ در کاست تمام شده باشد به صورت اتوماتیک از کاستهای پایین کاغذ خواهد کشید و وقفه در زمان چاپ ندارید .

نصب به کامپیوتر

یکی دیگر از ویژگی های مهم دستگاه ریکو آفیشو راهای ارتباطی بین کامپیوتر ودستگاه می باشد که به 2روش انجام میشود

 1.از طریق USB این روش بسیار راحت می باشد .

  1. از طریق کابل شبکه به خاطر داشته باشید در ارتباط بین شبکه ای سرعت ارسال و دریافت اطلاعات بسیار بیشر از می باشد.

ظرفیت حافظه HDD

برای ذخیره فایل های مختلف و چاپ آن ها بهتر است از قابلیت حافظه داخلی مناسب و بالا برخوردار باشند. حافظه پرینتر این مدل دستگاه کپی 250گیگا بایت می باشد وازRAM   یک گیگابایتی بهره می برد . بنابراین این حافظه ریکو2501جهت ظرفیت کاری دستگاه بسیار مناسب است.

نوع کارتریج دستگاه

مواد مصرفی دستگاه ریکو آفیشیو 2501 به صورت تونر می باشد و این تونر در داخل کاتریج می باشد دو را می توان برای استفاه می توان پیشنهاد داد اول کاتریج تونر فابریک که همیشه بهترین وکم هزینه ترین راه می باشد و گزینه دوم کاتریج های طرح وتونر های شارژی . به خاطر قیمت بالای کاتریج تونر فابریک اغلب تونرهای شارژی در ایران استفاده میشود . لازم به ذکر است اگر تونر دستگاه درست نباشد باعث آسبهای زیادی به دستگاه می گردد پس اولویت اول تونر کاتریج فابریک در صورت استفاده از تونهای شارژی حتما از برندهای معتبر استفاده شود تا دستگاه آسیب نبیند . تعداد چاپ کاتریج تونر 15 هزاربرگ می باشد

ابعاد دستگاه

از ویژگی های ظاهری دستگاه های کپی و البته تمامی وسایل دیگر در منزل یا محیط کار ابعاد و تناسب آن ها با یکدیگر می باشد. برای مثال دستگاه های چاپ رومیزی به دلیل اینکه روی میز قرار می گیرند باید از وزن و ابعاد متناسبی برخوردار باشند. در اینصورت دستگاه به راحتی بر روی میز قرار گرفته و مزاحم انجام کارهای دیگر نخواهد شد.

در مقابل دستگا های ایستاده دستگاه های بزرگی هستند که در ادارات و مراکز مختلف کاربرد دارند. این مدل دستگاه های کپی نسبت به دستگاه های رومیزی بزرگتر و سنگین تر هستند. بنابراین باید فضای مشخصی از محیط کار یا اداره را برای آن در نظر گرفت. بنابراین موقع خرید دستگاه کپی باید به ابعاد آن توجه ویژه داشته باشید. بهتر است بدانید که ابعاد دستگاه ریکو 264 599 × 612 × 511 cm می باشد.

شنبه, 21 -2666 12:01

خرید ریکو آفیشیو 2501

خرید ریکو آفیشیو 2501

قبل از خرید ریکو آفیشیو 2501 بهتر است با ویژگی های آن آشنا شوید. زیرا ویژگی های دستگاه بر قیمت ریکو آفیشیو 2501 تاثیرگذار هستند. رزولوشن این مدل دستگاه کپی در حالت پرینت و کپی 600*600 dpi می باشد. بنابراین با خرید این دستگاه کپی می توانید از چاپ با کیفیت و وضوحیت بالا بهره مند شوید.

دستگاه کپی ریکوآفیشیو2501 چگونه دستگاهی است؟

دستگاه فتوکپی ریکو آفیشیو2501 جزو آخرین تکنولوزی دستگاه فتوکپی در رده رومیزی می باشد که دراین دستگاه شما لذت کپی یا  پیرنت خیلی راحت با هزینه بسیار کم وبا آسودگی خیال راحت تجربه خواهید کرد.   این دستگاه را می شود به عبارتی نسل جدید دستگاهای ریکو آفیشیو1600.1800.201.1900.2000و2500 محسوب نمود. منتها این دستگاه نسبت به مدلهای پیشین خیلی مقاوم تر بدون سر صدا تر و با تکنولوز روز دنیا طراحی و تولید شده است شایان ذکر است این دستگاه با همان مواد مصرفی مدلهای پیشن کار می کند واز نظر مواد مصرفی با دستگاهای که اشاره شده یکسان می باشد .    اگر پیک کاریتان کم است دستگاه ریکوآفیشیو2501گزینه خوبی برای خرید می باشد چون با در نظر گرفتن مواردی که در بالا اشاره شده و قیمت پایین دستگاه گزینه خوبی برای خرید می باشد

امکانات دستگاه فتوکپی ریکو2501

از امکانات دستگاه فتوکپی ریکو می توان به موارد متعددی اشاره نمو د ما دراین مقاله شما رابا این امکانات آشنا خواهیم کرد

  1. پانل رنگی دستگاه یکی دیگر از یکی دیگر از امکاناتی هست که در دستگاه فتوکپی 2501 اضافه شده است
  2. .پشنیبانی از فلش شما دراین آپشن دیگر نیاز به کامپیوتر ندارید چون می توانید از طریق فلش(USB)پیرنت بگیرید ویا اسکن گرفته ودر فلش ذخیر کنید لازم به توضیح است اسکن دستگاه رنگی می باشد و در حالت های زیر می توانید پیرنت ویا اسکن کنید

 B&W: Text, Text/Line Art, Text/Photo, Photo, Grayscale Full-Color: Text/Photo, Glossy Photo, ACS

صفحه1 از243

نماد اعتماد

اطلاعات تماس

 آدرس: آذربایجان شرقی، مراغه، خیایان امام، روبروی داروخانه جاوید، ساختمان کپی ایران
شماره تماس: 04137252392   |    04137254200
شماره تماس: 04137253033   |   04137253034
شماره همراه: 09148659399
شماره فکس: 04136586892
پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید.این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید|این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت داریدساعات کاری: از 8 الی 22 شب