فتوکپی ریکو 7002
فتوکپی ریکو 7002

فتوکپی ریکو 7002

فتوکپی ریکو 7002 یک دستگاه فتوکپی است. که به صورت ایستاده مورد استفاده قرار گرفته و ابعاد 165*790*690 دارد. این دستگاه می تواند. علاوه بر فتوکپی برای پرینت نیز مورد استفاده قرار گرفته و کیفیت چاپ بالا و قابل قبولی دارد. در ادامه به طور اختصاصی با ویژگی های این دستگاه چاپ آشنا می شویم.

مراحل گام به گام کپی گرفتن از دستگاه های دیجیتال

 مرحله اول

در مرحله اول تنها کافی است برگه فایل اصلی را روی صفحه شیشه ای دستگاه فتوکپی قرار دهید. در صورتی که تعداد برگه های شما زیاد است. باید آن را در قسمت ورودی جداگانه بگذارید.

 مرحله ۲

بعد از زدن دکمه فتوکپی تا زمانی که اسکنر نوری یک نور زرد رنگ را در تمام صفحه حرکت می دهد. باید صبر کنید تا کپی به طور کامل انجام شود.

 مرحله ۳

بعد از عبور کامل نور زرد رنگ یک تصویر دیجیتال مشابه با نسخه اصلی روی یک تراشه مخصوص حسگر تصویر نقش می بندد.

 مرحله ۴

تصویر اسکن شده در اثر القای الکترومغناطیسی آینه چرخشی و لیزر را به حرکت در می آورد.

 مرحله ۵

در مرحله بعد لیزر یک تصویر مغناطیسی مشابه را روی سطح درام تشکیل می دهد.

 مرحله ۶

درام در این مرحله قطرات جوهر را برای ایجاد تصویر کپی جمع می کند.

 مرحله ۷

بعد از جمع شدن قطره های جوهر، غلتک های مورد نیاز برای پخش تونر روی کاغذ وارد کار می شوند.

 مرحله ۸

در این مرحله غلتک ها وارد کار شده و جوهر را طبق القای مغناطیسی و نحوه باردار شدن ذرات روی برگه کاغذ اعمال می کند.

اگر دستگاه مجهز به کپی دو طرفه باشد. برگه در دستگاه به طور خودکار جابه جا شده و همه این مراحل برای طرف دیگر برگه انجام می شود.

 مرحله ۹

در این مرحله کپی تمام شده و نسخه کپی به بخش خروجی دستگاه وارد می شود.

انجام کارهای مختلف با دستگاه های فتوکپی چند منظوره دیجیتال بسیار ساده است. و در صورتی که تا کنون با این دستگاه ها کار نکرده اید. نگرانی بابت آن نداشته باشید. تنها کافی است برگه ها و اسناد اصلی را در جای مناسب خود قرار داده و دکمه مورد نظرتان را فشار دهید.

فتوکپی ریکو 7002
فتوکپی ریکو 7002

ویژگی های فنی فتوکپی ریکو 7002

در اینجا به بررسی چند مورد از ویژگی های دستگاه فتوکپی ریکو 7002 می پردازیم:

حافظه داخلی 512 مگا بایتی

دستگاه های چاپ برای آنکه بتوانند اسناد مختلف را چاپ کنند. باید در ابتدا آن ها را در خود ذخیره کرده و سپس آن ها را چاپ کنند. البته در صورتی که دستگاه مجهز به چاپ مستقیم باشد. نیازی به انتقال به دستگاه نمی باشد. این فتوکپی دارای حافظه 512 مگابایتی بوده و می تواند. حجم قابل قبولی اطلاعات و فایل ها را قبل از چاپ در خود ذخیره کند.

سرعت چاپ 70 برگ در دقیقه

یکی دیگر از ویژگی های مهم در فتوکپی ریکو 7002 سرعت چاپ بالای 70 برگ در هر دقیقه است. حداکثر سرعت چاپ در دستگاه های فتوکپی اداری معمولا بین 70 تا 90 برگ در دقیقه است. بنابراین می توان گفت این دستگاه فتوکپی یکی از سریع ترین دستگاه های چاپ موجود در بازار به شمار می رود.

دقت چاپ 600 DPI

کیفیت از دیگر فاکتورهای مهم دستگاه های چاپ است. که بر حسب واحد DPI سنجیده می شود. تکنولوژی چاپ در فتوکپی ریکو 7002 از نوع لیزری بوده و با کیفیت 600 DPI می تواند رضایت خاطر شما از چاپ را به دست آورد. همانطور که می دانید تکنولوژی چاپ لیزری نسبت به چاپ جوهر افشان دارای دقت بالاتری به خصوص برای فایل ها و اسناد متنی بوده و می تواند با دقت مناسب جزئیات کوچک مورد نظرتان را نیز به نمایش بگذارد.

استفاده از کاغذ های متنوع در سایزهای مختلف

شما هنگام کار با دستگاه های کپی نیاز پیدا می کنید که از برگه های مختلف در سایز های مختلف برای چاپ استفاده کنید. برای مثال اگر بخواهید یک نقشه معماری را روی یک برگه A4 چاپ کنید شاید تمامی جزئیات مورد نظرتان روی کاغذ دیده نشود. سایز کاغذ هایی که در دستگاه فتوکپی ریکو 7002 می توانید قرار دهید بین A3،A4 و A5 متغیر بوده و دست شما برای قرار دادن کاغذهای ورودی بازتر است.

فتوکپی ریکو 7002
فتوکپی ریکو 7002

بزرگ نمایی

شاید در زمان های خاصی شما نیاز داشته باشید در یک تصویر و نقشه بزرگ تنها روی بخش کوچکی زوم کرده و بخش کوچکی از آن را چاپ کنید. حالت برعکس نیز مساله نیز وجود دارد و شما ممکن است بخواهید نقشه با سایز بزرگ را در یک سایز کوچک تر پرینت گرفته و یا کپی کنید. قابلیت بزرگ نمایی 25 تا 400 درصد در فتوکپی ریکو 7002 این امکان را به شما می دهد که به راحتی در متن و تصویر بزرگ نمایی یا کوچک نمایی کرده و از فایل مورد نظرتان همان گونه که می خواهید کپی یا پرینت بگیرید.

زمان کوتاه اولین کپی

بسیاری از دستگاه های کپی قدیمی حدود یک دقیقه زمان نیاز داشتند تا اولین کپی خروجی را به شما تحویل دهند، اما زمان اولین کپی در این دستگاه تنها 4.2 ثانیه بوده و شما بعد از گرم شدن دستگاه می توانید در زمان بسیار کوتاهی از دستگاه استفاده کنید.

 

مزایا

در کنار بررسی ویژگی های فنی ذکر شده این دستگاه می توان به صورت خلاصه با مزایا و معایب آن در مقایسه با دیگر دستگاه های چاپ اشاره کرد.

سرعت

بدون شک یکی از مهم ترین مزایای این دستگاه داشتن سرعت چاپ بالای آن است. همانطور که در بالا نیز اشاره شد، سرعت چاپ در دستگاه های اداری در بیشترین حالت حدود 90 برگ و در کم ترین حالت 30 برگ است. در این دستگاه می توانید در هر دقیقه 70 برگه را چاپ کرده و از سرعت بالای آن در کار خود لذت ببرید.

معایب

در کنار مزایا و ویژگی های این دستگاه در مقایسه با دیگر دستگاه های موجود می توان عدم توانایی چاپ رنگی را جز کاستی های این دستگاه به شمار آورد. در بسیاری از پروژه های کاری شما نیاز به چاپ رنگی از فایل های مختلف دارید، در حالی که این دستگاه چاپ اسناد مختلف را به صورت سیاه و سفید چاپ می کند. کیفیت چاپ  600DPI نیز در مقایسه با دستگاه های چاپ 2400 DPI می تواند تا حدی پایین به نظر برسد.

 

خرید ریکو آفیشیو 7002

خرید این دستگاه چاپ با توجه به ویژگی ها و فاکتورهای ذکر شده، می تواند یک انتخاب مناسب و ایده آل برای شما باشد.

حضوری یا اینترنتی

این دستگاه چاپ و دیگر مدل های موجود را می توانید از فروشگاه های لوازم اداری به صورت آنلاین و یا حضوری خریداری کنید. به این نکته توجه داشته باشید که فروشگاه دارای تنوع و تعداد کافی از دستگاه های چاپ مختلف بوده و آن را همراه با گارانتی و ضمانت نامه به شما تحویل دهد.

 امکانات جانبی

دستگاه های چاپ مختلف از جمله این مدل از برند ریکو را می توانید همراه با امکانات جانبی مختلف مانند قابلیت ذخیره خودکار ADF و یا سورتر تهیه کنید. امکانات جانبی بدون شک بر قیمت نهایی دستگاه تاثیر خواهد گذاشت اما تا حد زیادی باعث افزایش کاربری دستگاه می شود.

ADF

برای مثال قابلیت ذخیره خودکار باعث می شود که در کپی های متوالی سند اصلی در حافظه دستگاه ذخیره شده و شما برای کپی های بعدی نیازی به استفاده از آن نداشته باشید.

سورتر

سورتر نیز در دستگاه های چاپ باعث می شود بتوانید فایل های مختلف را دسته بندی کرده و به ترتیب آن ها را چاپ کنید. استفاده از سورتر به خصوص در روزهای کاری شلوغ و پر کار از بی برنامه گی و به هم ریختگی جلوگیری کرده و باعث افزایش سرعت و دقت شما می شود.

جهت کسب اطلاعات کافی در مورد دستگاه فتوکپی ریکو 7002 کلیک کنید.

فتوکپی ریکو 7002
فتوکپی ریکو 7002

اشتراک گذاری در:

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در مطالب

سوالی دارید؟

برای آگاهی از راه های ارتباط با ما، بر روی دکمه زیر کلیک کنید

مطالب جدید ...

در خبرنامه ما عضو شوید