کدها و خطاهای ریسوگراف

کدها و خطاهای ریسوگراف

کدها و خطاهای ریسوگراف راهنمای بسیار خوبی برای برقراری ارتباط با این دستگاه هستند. البته به شرطی که با زبان آن ها آشنا باشید. در غیر این صورت، تنها دیجیت هایی رندوم وار می بینید که هیچ معنایی برای آن ها نخواهید یافت. آشنایی با کد های ریسوگراف کمک می کند تا خطا های دستگاه را شناسایی نموده و پیش از آن که باعث وارد آوردن آسیب جدی به دستگاه شوند، آن ها را بر طرف نمایید. در ادامه قصد داریم بیشتر با این کد ها آشنا شویم.

کد خطاهای ریسوگراف

نمایش کد خطا، تنها مختص ریسوگراف نیست و در سایر وسایل چاپگر همچون فتوکپی، اسکنر، دستگاه فکس و پرینتر ها نیز مشاهده می شود. البته محدوده کد های خطا به این جا ختم نمی شود و تقریبا در اکثر ابزار های دیجیتال با آن رو به رو می شوید. ارور کد های کامپیوتر ملموس ترین مثالی هستند که تقریبا همه کاربران با آن ها آشنا هستند. اما تفسیر درست این کد ها بسیار حائز اهمیت می باشد.

معنای ارور کدهای ریسوگراف

ارور کد یا همان کد خطا، همان طور که از نامش پیداست، به صورت کد وار بیان می شود. این کد ها می توانند در غالب کلمات، حروف و اعداد باشند. در ابزار هایی مانند ریسوگراف نیز نمایش کد ها به همین منوال است. به این شکل که شما در صورت برخورد به مشکل، با عباراتی کوتاه روی نمایشگر دستگاه مواجه می شوید.

ممکن است در صورت آشنا نبودن با ارور کد ها، کاربر معنای آن ها را متوجه نشود و نداند که چه اقدامی باید انجام دهد تا پیام مربوطه از صفحه نمایشگر محصول محو شود. از طرفی توجه نکردن به این پیام ها می تواند آثاری سوء بر دستگاه وارد نماید. زیرا به هر صورت این پیام نشان دهنده وجود یک اشکال هر چند کوچک در دستگاه می باشد. بعضا کدهای ریسوگراف مربوط به فرایند چاپ هستند و ممکن است موجب هدر رفتن کاغذ و جوهر یا تونر شوند. بنابراین آشنایی با این کد ها اهمیت بسیار بالایی دارد.

کد خطای هر مدل از ریسوگراف با مدل دیگر متفاوت است. البته ممکن است بین مدل ها، شباهت هایی نیز یافت شود. اما به طور کلی برای این که مفهوم کد را بیابید، باید به وب سایت اصلی شرکت سازنده محصول مراجعه نمایید. صفحه مربوط به دستگاه خود را بیابید و کد ها و معانی آن ها را دریابید. شما می توانید کد های خطای رایج ترین مدل های ریسوگراف را در مقالات قدیمی تر وب سایت کپی ایران نیز بیابید.

بر طرف کردن ارور کدهای ریسوگراف

برخی افراد با مشاهده ارور های نام برده، نگران خرابی و هزینه بر بودن حل آن می باشند. در حالی که این ارور ها، معمولا راه حل هایی بسیار پیش پا افتاده و راحت دارند. اغلب کدهای ریسوگراف معمولا با فشردن چند دکمه از دستگاه ناپدید می شوند. حتی راه حل برخی از این ارور ها، روشن و خاموش کردن دستگاه است. بنابراین در صورت مشاهده هر اروری، سریعا به یافتن معنای ارور و راه حل های مربوطه بپردازید. پیش از آن که به فرایند چاپ یا خود دستگاه آسیبی وارد شود.

اشتراک گذاری در:

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در مطالب

سوالی دارید؟

برای آگاهی از راه های ارتباط با ما، بر روی دکمه زیر کلیک کنید

مطالب جدید ...

در خبرنامه ما عضو شوید