معیارهای انتخاب پرینتر

معیارهای انتخاب پرینتر

معیارهای انتخاب پرینتر

در خانواده ای که دانش آموز و دانشجود وجود دارد،نیاز دستگاه پرینتریا همان دستگاه چاپگر ضروری می باشد.پرینتر ها  بسته به نوع کاربرد آن(خانگی،اداره و…)متفاوت می باشند.اگر برای خرید پرینتر وارد مغازه ای شوید متوجه تنوع مدل و ابعد و قیمت های آن می شوید.
اگر قصد خرید پرینتر را دارید به این نکات توجه فرمائید:
از بین پرینترهای جوهر افشان و لیزری، پرینتر های لیزری را انتخاب نمائید زیرا نوشته ها را خواناتر چاپ می کند از لحاظ هزینه مصرفی مقرون به صرفه تر می باشد.پرینتر ها ی لیزری بیشتر مناسب مصارف اداری می باشند زیرا  قادر به چاپ صفحات زیاد در زمان کم می باشد. برای مصارف خانگی نیز می توان از پرینتر هایی با هزینه کمتر استفاده کرد.البته پرینترهای رنگی برای مصارف خانگی پرهزینه می باشد بنابراین بهتر است از پرینترهای  سیاه و سفید استفاده کرد که  می توان براحتی با هزینه کمتر  تکالیف و تحقیقات مدرسه و دانشگاه را پرینت گرفت. ولی اگر از پرینتر هر از چندگاه استفاده می کنید و دوست دارید از تصاویر رنگی  پرینت بگیرید بهتر است از پرینتر جوهر افشان استفاده نمائید.
بعضی از پرینتر ها چندکاره می باشند یعنی علاوه بر پرینت ، کار اسکن و فکس را نیز انجام می دهند.که برای کاربران خانگی گزینه مناسبی می باشد زیرا هم اینکه جای کمتری را اشغال می کنند هم اینکه هزینه کمتری دارند.

برای چاپ  عکس های خانوادگی خود نیز می توانید از پرینترهای مخصوص چاپ عکس استفاده نمائید که البته می تواند برای کاربر پر هزینه باشد.
یکی از نکاتی که  در خرید دستگاه چاپگر مورد توجه قرار می گیرد هزینه مواد مصرفی دستگاه می باشد.
که معمولاً فروشگاه ها ،مشتری  را از این موضوع آگاه نمی سازند.در واقع تولیدکننده های پرینترهای ارزان ،قیمت چاپگرها را پایین نگاه می دارند و درآمد اصلی خود را از فروش مواد مصرفی تأمین می کنند.
بنابراین قبل از اینکه پرینتری را خریداری نمائید از هزینه مواد مصرفی ان مطلع شوید.
پرینترهای خانگی از پرینترهای اداری ارزان تر می باشد زیرا چاپگرهای خانگی تعداد صفحات کمتری را نسبت به چاپگرهای اداری ،چاپ می کنند. توجه داشته باشید ،حداکثر تعدادی که برای یک چاپگر اعلام می شود ممکن است 750برگ باشد ولی باید شما سعی کنید چاپ خود را کمتر از این تعداد نگه دارید.
اگر در اداره ای  هستید که مجبورید چند نفر از دستگاه چاپگر استفاده کنید باید از شبکه استفاده کنید
چاپگرها قادر به چاپ روی کاغذهای  A4,A3.A6 هستند.و برخی چاپگرها نیز قابلیت چاپ بر روی هر دو طرف کاغذ  را دارند.
 برای خرید چاپگر باید به دقت چاپ،سرعت چاپ،کیفیت چاپ،قیمت چاپ در هر صفحه و امکانات جانبی توجه نمود که بیشتر کاربران خانگی تجربه در خرید پرینتر ندارند و به این موارد اگاه نیستند بنابراین بهتر است با افراد با تجربه بریا خرید چاپگر مشورت نمائید.تا از خرید دستگاه پشیمان نشوید.
چاپگرهایی که در تکثیرات استفاده می شود از امکانات و کیفیت بالایی برخوردار هستند. که در بعضی موارد از تمام امکانات دستگاه استفاده نمی شود.با تهیه یک دستگاه چاپگر خوب و با کیفیت م یتوان درامد خوبی داشته باشید .
 
 
 

برای اطلاع از مدلها وقیمت دستگاههای فتوکپی رنگی لطفا کلیک کنید

برای اطلاع از مدلها وقیمت دستگاههای فتوکپی سیاه وسفید رومیزی لطفا کلیک کنید

برای اطلاع از مدلها وقیمت دستگاههای فتوکپی متوسط لطفا کلیک کنید

برای اطلاع از مدلها وقیمت دستگاههای فتوکپی تکثیر سرعت بالا لطفا کلیک کنید

 

 برای اطلاع از مدلها وقیمت دستگاههای ریسوگراف لطفا کلیک کنید

 برای اطلاع از مدلها وقیمت دستگاههای پلاترلطفا کلیک کنید

اشتراک گذاری در:

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در مطالب

سوالی دارید؟

برای آگاهی از راه های ارتباط با ما، بر روی دکمه زیر کلیک کنید

مطالب جدید ...

در خبرنامه ما عضو شوید