آنچه میخواهید در مورد دستگاه های چاپ بنر بدانید

آنچه میخواهید در مورد دستگاه های چاپ بنر بدانید

مدل های معروف دستگاه چاپ بنر و فلکس موجود در ایران : WITCOLOR – JET-I – DGI – MUTOH و حدود بیست برند متفرقه چینی !!

و اخیرا ترکیه ای که فاقد هر گونه پشتیبانی می باشد.چون این نوع دستگاه ها در ایران بسیار رایج هستند و عمده کاربران راجع به همین سوال دارند.این دستگاهها بر اساس نوع هد دسته بندی می شوند.چهار کارخانه برای این دستگاهها هد می سازند  XAAR که قدیمی ترین و با صرفه ترین است  SPECTRA ،KONICA ،SEIKO

الف- هد های اسپکترا:

هد های اسپکترا نقاط بسیار ریزی را به دست می دهند و کیفیت و عمر طولانی دارند ولی قیمت بالایی دارند و جوهر باید در این هد ها با استفاده از فشار منفی در هوای پشت جوهر بصورت معلق و تقریبا در حالت بی وزنی باشد . این مورد باعث شده است تا فقط در دستگاه های گرانقیمت با کیفیت ساخت بالا( HIGHEND ) مثل WIT-COLOR و JETI ساخت کانادا و MUTOH ساخت ژاپن این هد ها عملکرد خوبی داشته باشند و در دستگاه های ارزان چینی ها عموما عمکرد خوبی نداشته اند. البته در تبلیغات شرکت های متفرقه چینی اعلام می کنند که محصول ما بهترین است ولی در عمل ارزش خرید ندارد. در سری های مرغوب MUTOH برند خوبی است ولی شما اگر اتومبیل بنز هم بخرید این اتومبیل اگر پشتیبانی تعمیراتی نداشته باشد به هیچ درد نمی خورد. و این برای یک سرمایه گذاری یعنی ریختن پول در جوی آب .اما دستگاه گرانقیمت دیگر JETI است که تمامی دارندگاه راضی هستندو تابحال کسی را ندیده ام که یک JETI خریده باشد و دستگاه بعدی اش چیز دیگری باز هم بجز JETI باشد. ولی خوب سرمایه بالایی طلب می کند. البته جدیدا در بین دارندگان این نوع دستگاه نیز دیده می شود که به سمت فروش دستگاه هایشان رو آورده اند.آن هم به خاطر هزینه های بسیار بالای نگهداری و تعمیرات آنها است.پس با این تفاصیل بهترین دستگاه دستگاه با قیمت مناسب و دارای خدمات و پشتیبانی مناسب میباشد که بهترین نمونه آن دستگاههای WITCOLORمیباشند که شرکت فرارنگ به عنوان نماینده انحصاری آن بیش از 10 سال سابقه فعالیت دارد .

ب – هد های XAAR

1-     هد های XAAR پیکسل درشت (300 DPI)

معروفترین این هد ها – هد های XAAR 128 است این هد ها عمر کوتاه حدود یک ساله و قیمت ارزان حدود 290 دلار دارند و جزو بی دردسر ترین هد های موجود می باشند . عمده محصولات قدیمی تر کره ای و چینی از این هد استفاده می کنند .تنها اشکال عمده موجود درشت بودن پیکسل هاست که برای نمای نزدیک جالب نیستند. ولی برای چاپ فلکس جزو بهترین گزینه ها مطرح هستند و فلکس های مطلوب و مناسبی را ارائه می دهند.

2-     هد های XAAR پیکسل ریز DPI) 600(

دستگاههای زیادی هم با این هد موجود است و به دلیل ریز بودن پیکسل ها و تکنولوژی بالا مشکل گرفتگی هد در این دستگاهها بسیار کم است و علیرغم تلاش ها ی هدهای تازه وارد نظیر کونیکا و سیکو هنوز به نتیجه مطلوب در هد زار نرسیده اند. و با توجه به هدها جدید موجود در بازار هنوز استقبال زیادی از این هدها صورت می گیرد.

3-     هد های 382 XAAR پیکسل ریز 720 DPI) (

ورود این هد به بازار ایران و باعث تحول این بازار گردید. کیفیت چاپ عالی این هد به همراه سرعت مناسب از مزایای این هد پر قدرت می باشد. دوام و عمر بالای این هد از دیگر قابلیت های آن می باشد. سیستم مرکب رسانی این هد با هد سیکو و هدکونیکا کاملا متفاوت است. چرا که دارای 2 ورودی یا ( یک ورودی و یک خروجی ) می باشد که پس از نصب آن می توانید مرکب و هوای آن را تخلیه کرده و باعث شود گرفتگی نازل کمتری داشته باشید.کیفیت بالای این هد به همراه سرعت خوب باعت شد شب کاری در چاپخانه های چاپ فلکس و بنر تعطیل شود .

4-     هد کونیکا 512

اگر به دنبال یک هد پر سرعت هستید کونیکا جوابگوی شما نخواهد بود چون این هد دارای سرعت به مراتب پایین تری از هدهای زار انگلیس می باشد.این هد دارای 2 سری نازل 256 تایی می باشد هر ردیف کیفیتی معادل 180 دی پی آی دارد که درمجموع کیفیت 360 دی پی آی را در اختیار کاربر می گذارد.نمونه های 14 پیکولیتری و 42 و 35 پیکولیتری آن در بازار موجود می باشد . که نمونه 14 پیکولیتری دارای گرفتگی بیشتری نسب به 42 می باشد ولی درای کیفیت چاپ بهتری است .دستگاه های دارای این هد معمولا فاقد خدمات خوب هستند .نمونه 14 پیکولیتری اغلب جهت استفاده در دستگاه های فلت بد یووی مورد استفاده قرار می گیرد. ولی نمونه 35 و 42 پیکولیتری جهت چاپ فلکس و بنر و چاپ فضای باز استفاده می شود.

ا

اشتراک گذاری در:

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در مطالب

سوالی دارید؟

برای آگاهی از راه های ارتباط با ما، بر روی دکمه زیر کلیک کنید

مطالب جدید ...

در خبرنامه ما عضو شوید