ریسوگراف

ریسوگراف یکی از انواع مختلف دستگاه چاپ می باشد. که می توانید با استفاده از آن در تیراژ های بالا و با قیمت بسیار مناسب چاپ بگیرید. این دستگاه ترکیبی از چندین فناوری متفاوت بوده و از سال های پیش در ادارات دولتی و خصوصی، مدارس، مرکز چاپ و نشر و غیره برای چاپ دفاتر، سربرگ ها، فاکتور، تراکت و غیره مورد استفاده قرار گرفته است.

ریسوگراف
ریسوگراف

دستگاه ریسوگراف

دستگاه ریسوگراف از یک توری نازک و یک پرده برای چاپ اسکرین استفاده می کند. در این دستگاه ها استنسیل نوعی پرده می باشد. که وظیفه چاپ و پخش مرکب روی کاغذ را برعهده دارد. در این دستگاه چاپ سه رنگ مشکی، قرمز و سرمه ای وجود دارد. نکته قابل توجه آنکه این رنگ ها تنها به صورت مجزا مورد استفاده قرار گرفته و شما نمی توانید. از ترکیب آنها هنگام چاپ استفاده کنید.

چاپ رنگی

البته لازم به ذکر است. که در این دستگاه مانند دیگر دستگاه های چاپ می ‌توانید. چاپ رنگی انجام دهید. برای این کار کافی است. به دستگاه سیلندر اضافه کنید. شما می توانید در هر مرحله سیلندر را با نوع رنگ جوهر مورد نظرتان مستر گیری کرده و همان رنگ روی چاپ استفاده کنید. اگر دو سیلندر اضافی همراه داشته باشید، می توانید. در چاپ از دو رنگ اضافی استفاده کنید.

نکته قابل توجه آنکه برای هر رنگ و هر سیلندر عملیات چاپ را باید جداگانه و روی همان کاغذ انجام دهید. و نمی توانید از رنگ ها و سیلندرهای مختلف همزمان هنگام چاپ با ریسوگراف استفاده کنید.

چاپ سه رنگ

شما همچنین می توانید. سه سیلندر اضافی تهیه کرده و با انتخاب رنگ های اصلی آبی، زرد و قرمز یک چاپ تمام رنگی نیز داشته باشید. البته برای چاپ تمام رنگی، دستگاه ریسو گراف باید حداقل دارای کیفیت چاپ ۶۰۰ دی پی آی بوده و گونیای آن بسیار دقیق باشد تا از تداخل ترکیب رنگ ها جلوگیری کند.

ویرایش نسخه

در این دستگاه چاپ شما می توانید. قبل یا هنگام چاپ، بخش هایی از نسخه اصلی را ویرایش کرده و یا آن را حذف کنید. این ویژگی به شما کمک می کند بدون نیاز به وسیله جانبی دیگر مانند کامپیوتر بسیاری از کارهای خود را به وسیله خود ریسوگراف انجام دهید.

کاغذ و مقوای مورد استفاده

در مدل های مختلف این دستگاه چاپ شما بدون هیچ گونه محدودیتی می توانید. انواع مختلف کاغذ و یا حتی مقوا را در دستگاه قرار داده و اقدام به چاپ فایل های مورد نظر خود مانند تراکت، سربرگ، فاکتور و یا غیره کنید. هزینه برق و مواد مصرفی در این مدل از دستگاه چاپ در مقایسه با انواع دیگر بسیار کم تر است.

هزینه معکوس

جالب است بدانید. در دستگاه های فتوکپی هزینه چاپ با دو برابر یا سه برابر شدن تعداد برگه ها، دو و سه برابر می شود. اما در ریسوگراف کاملا برعکس بوده و با افزایش تعداد برگه ها و نسخه های چاپی هزینه کم تر خواهد شد.

ریسوگراف
ریسوگراف

خرید دستگاه

خرید دستگاه ریسوگراف را همانند دیگر دستگاه های چاپ، می توانید. به صورت آنلاین و یا حضوری انجام دهید. در حال حاضر فروشگاه های آنلاین و حضوری بسیاری در داخل کشور وجود داشته که وارد کننده انواع مختلف دستگاه چاپ بوده و شما می توانید. با مراجعه به آن ها دستگاه چاپ مورد نظر خود را خریداری کنید.

قبل از خرید دستگاه ریسو به مشخصات فنی دستگاه دقت کرده و آن را با نیازهای کاری خود مقایسه کنید. این مسئله به شما کمک می کند تا بتواند. مناسب ترین دستگاه ریسو را با بهترین قیمت تهیه کنید.

سرعت و کیفیت

دستگاه ریسوگراف دارای ویژگی های مختلفی از جمله سرعت و کیفیت چاپ می باشند. سرعت چاپ در این دستگاه ها بسیار بیشتر از دستگاه های کپی است. بنابراین در صورتی که شما نیاز به چاپ با سرعت بالا دارید این دستگاه می تواند. انتخاب مناسبی برای شما باشد.

انواع مختلف دستگاه های ریسوگراف سرعت چاپ بین ۶۰ تا ۱۸۰ برگ در دقیقه داشته و کیفیت چاپ از ۶۰۰ dpi به بالا دارند. شما قبل از خرید دستگاه ریسوگراف میانگین سرعت و کیفیت کاری خود را در نظر گرفته تا دستگاه متناسب با نیاز کاری خود تهیه کنید.

سایز کاغذ

سایز کاغذ های مورد استفاده در این نوع از دستگاه چاپ، مسئله مهم دیگری است. که قبل از خرید باید به آن توجه ویژه داشته باشید. شما از این دستگاه برای چاپ تراکت های تبلیغاتی، چاپ سربرگ، پاکت های نامه، سرنسخه ها و انواع فاکتور استفاده می کنید. بنابراین سایز کاغذ مورد استفاده فاکتور بسیار مهم برای انتخاب و خرید ریسو می باشد.

امکانات جانبی

در صورتی که شما نیاز به دستگاه های جانبی مانند واحد کنترل کننده مصرف، واحد کتاب کننده اوراق و یا واحد تغذیه اتوماتیک نسخه اصلی داشته باشید. باید دستگاه ریسویی را انتخاب کنید. که این قابلیت ها را در اختیار شما قرار دهد.

قابلیت برنامه ریزی

قبل از خرید دستگاه ریسو به ویژگی های دیگری مانند قابلیت برنامه ریزی و قابلیت اتصال به کامپیوتر، بزرگنمایی و کوچک نمایی، ظرفیت سینی، حداکثر وزن کاغذ، قابلیت صرفه جویی در مصرف مرکب، قابلیت حذف سایه وسط کتاب، چاپ مجدد بدون نیاز به کامپیوتر و غیره نیز توجه کنید.

در صورتی که شما در پروژه های کاری خود نیاز به هرکدام از ویژگی های فوق داشته باشید. خرید یک دستگاه بدون این قابلیت ها کاربری شما را تا حد زیادی کاهش می دهد.

ریسوگراف
ریسوگراف

قیمت دستگاه ریسوگراف

قیمت دستگاه ریسوگراف مانند دیگر دستگاه چاپ با توجه به آکبند بودن، کارکرده و دست دوم بودن و یا بازسازی بودن دستگاه متفاوت می باشد. دستگاه های آکبند بالاترین قیمت را داشته و دستگاه های استوک و یا دست دوم مناسب ترین قیمت را برای شما دارند.

برند و کشور سازنده

مسئله مهم و تاثیرگذار دیگر بر قیمت ریسو نوع برند و کشور سازنده می باشد. بدون شک برند های شناخته شده و معتبر دارای قیمت بیشتری نسبت به برند های ناشناخته هستند.

سال تولید

سال ساخت فاکتور مهم دیگر بر هزینه دستگاه ریسوگراف است. که شما هنگام خرید پرداخت می کنید. این مسئله به خصوص هنگام خرید دستگاه دست دوم و یا بازسازی شده تاثیر گذار می باشد. هرچه از سال ساخت دستگاه استوک مدت زمان بیشتری گذشته باشد. به این معنی است که دستگاه سال های بیشتری کارکرده و به طبع قیمت پایین تری دارد.

استفاده از سیلندر اضافی

قابلیت استفاده از سیلندر اضافی و چاپ چند رنگی فاکتور مهم دیگری است. که بر قیمت دستگاه ریسوگراف تاثیر می گذارد. در صورتی که شما در کار خود نیاز به چاپ رنگی دارید. باید هزینه بیشتری برای خرید مدل های پیشرفته تر ریسو که قابلیت چاپ رنگی و استفاده از سیلندر اضافی را دارند پرداخت کنید.

امکانات جانبی

همانند هر دستگاه دیگری نوع و میزان امکانات و قابلیت های دستگاه عامل مهمی در تعیین قیمت می باشد. ویژگی های مختلفی مانند امکانات جانبی، تعداد راه های ارتباطی، سرعت و کیفیت چاپ، قابلیت اتصال به کامپیوتر و غیره فاکتورهایی هستند. که در قیمت این دستگاه تاثیر گذاشته و قبل از سفارش دستگاه ریسوگراف باید به آن ها توجه کنید.

انواع دستگاه

انواع دستگاه ریسوگراف با در نظر گرفتن فاکتور ها و عوامل مختلفی تعیین می شود. یکی از مهم ترین فاکتورهایی که انواع ریسو بر اساس آن تقسیم بندی می شود، سایز چاپ دستگاه می باشد. به طور عمومی این دستگاه می توانند. در سایزهای A4، B4 و AC فایل های مختلف را چاپ کنند. این شما هستید که با توجه به نیازهای کاری خود یکی از مناسب ترین انواع را انتخاب می کنید.

انواع دیگر دستگاه ریسوگراف بر اساس نوع رول مستری آن تعیین می‌شود. رول مورد استفاده در دستگاه های ریسو دولایه در ضخامت های میکرونی بوده و می‌تواند از نوع پلاستیکی یا الیافی باشد.

فروش دستگاه ریسو گراف

فروش دستگاه ریسوگراف در فروشگاه های مختلف لوازم اداری و یا مراکز مختص به فروش دستگاه های چاپ انجام می شود. هنگام فروش دستگاه ریسو به این نکته توجه داشته باشید که دستگاه وارداتی شما اصل و اورجینال بوده و دارای خرابی و یا نقص نباشد.

کاهش هزینه های چاپ

به دلیل ویژگی های بسیار کاربردی این دستگاه افراد زیادی در میان انواع مختلف دستگاه های چاپ ریسو را برای دفاتر کاری خود انتخاب می کند. یکی از مهم‌ ترین مزایا کاهش هزینه های چاپ در تیراژهای بالا می باشد. از طرف دیگر به دلیل وجود فرآیند استنسیل سازی و وجود اسکنر، از زمان اولین کپی تا هزارمین کپی، کیفیت هیچگونه تغییری نخواهد کرد.

هزینه سرویس و نگهداری پایین

پس از فروش دستگاه ریسوگراف احتیاج به سرویس های پی در پی و تعمیرات مداوم در میان انواع مختلف دستگاه چاپ کمترین مقدار می باشد. همچنین هزینه سرویس و نگهداری این دستگاه ها در مقابل دیگر دستگاه های چاپ به خصوص دستگاه های فتوکپی بسیار پایین و حدود ۲۰ برابر کم تر می باشد.

نداشتن سیستم حرارتی

دستگاه ریسوگراف به علت نداشتن سیستم حرارتی نیازی به خنک شدن نداشته و افراد بعد از خرید می توانند. ساعت های متوالی از آن استفاده کنند. با توجه به موارد ذکر شده در بالا بدون شک مشتریان این دستگاه چاپ در مقایسه با دستگاه های چاپ دیگر مناسب بوده و فروش آن می ‌تواند. یک کسب و کار پر درآمد برای شما به شمار می رود.

ریسوگراف
ریسوگراف

ریسوگراف آکبند

دستگاه ریسوگراف آکبند همانند دیگر دستگاه چاپ دستگاه های نو و کار نکرده ای است. که مستقیماً از شرکت و کارخانه سازنده به کشورهای دیگر صادر شده یا در کشور سازنده مورد استفاده قرار می گیرد. دستگاه ریسو آکبند در مقایسه با انواع دیگر بالاترین کیفیت و البته بیشترین قیمت را دارد. در صورتی که شما برای خرید دستگاه ریسوگراف محدودیتی در بودجه مالی خود ندارید. بدون شک خرید این نوع از دستگاه مناسب ترین انتخاب برای شما می باشد.

 بازسازی شده

دستگاه ریسوگراف بازسازی شده دستگاهی است. که پس از عرضه به بازار با نقص فنی مواجه شده است. و بدون استفاده به کارخانه سازنده مرجوع می شود. در کارخانه دستگاه مورد بازبینی قرار گرفته و قطعه یا قطعات معیوب تعویض خواهد شد. این دستگاه به عنوان دستگاه ریسو بازسازی شده مجدداً به بازار عرضه خواهد شد.

این مدل از دستگاه ها کیفیت و کارایی تا حد زیادی مشابه دستگاه های نو دارد. اما قیمت آنها در مورد با دستگاه های آکبند پایین تر می باشد.

 استوک

دستگاه ریسوگراف دست دو، دستگاه های کار کرده ای هستند که کیفیت و کارایی خود را تا حد بسیار زیادی حفظ کرده اند. بنابراین در نگاه اول بدانید که دستگاه ریسوگراف دست دوم یا هر دستگاه چاپ استوک دیگر دستگاه های خرابی نیستند. بلکه تنها چند سال از عمر کارکرد آن ها می گذرد.

در صورتی که خرید دستگاه ریسو دست دوم را از فروشگاه های معتبر چه به صورت آنلاین و چه به صورت حضوری انجام دهید. این دستگاه همانند نوع آکبند همراه با گارانتی و ضمانت نامه به شما تحویل داده می شود.

ریسوگراف دست دوم قیمت بسیار پایین تری در مقایسه با نوع آکبند آن دارد. این اختلاف قیمت گاهی تا نصف قیمت نیز خواهد بود. و شما می توانید با پرداخت هزینه بسیار کم تری از ویژگی ها و قابلیت های مشابه دستگاه های استوک بهره مند شوید.

ریسو استوک را می توانید با قیمتی بسیار مناسب و به صورت کاملا اصل و اورجینال از فروشگاه اینترنتی کپی ایران خریداری کنید. تمامی دستگاه های چاپ این فروشگاه اینترنتی سالم و با کیفیت عالی است. و همراه با شناسنامه و گارانتی به خریداری تحویل داده می شود.

ریسوگراف
ریسوگراف

اشتراک گذاری در:

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در مطالب

سوالی دارید؟

برای آگاهی از راه های ارتباط با ما، بر روی دکمه زیر کلیک کنید

مطالب جدید ...

در خبرنامه ما عضو شوید