چاپگرهای لیزری
چاپگرهای لیزری

چاپگرهای لیزری

طرز کار این چاپگرهای مانند دستگاه فتوکپی است. در ابتدا کاغذ توسط نور لیزر که با سرعت روشن و خاموش می شود انرژی داده می شود حال به نسبت انرژی های قرار گرفته روی کاغذ پودر یا مایع در آنجا قرار می گیرد و در نهایت تصویر نهایی بر روی کاغذ پدید می آید.
این چاپگر های بدلیل کیفیت بالا و قیمت مناسب و طرز استفاده ساده از بهترین چاپگرها به شمار می رود.

پرینتر لیزری بروزترین نوع از چاپگرهاست؛ این مدل پرینتر پس از چاپگر های جوهر افشان وارد بازار شده و معایب چاپگر های جوهر افشان را برطرف نموده است.

شاید برای شما قابل تصور نباشد اما چاپگر لیزری، به طور شگفت انگیزی با استفاده از الکتریسیته ساکن و پرتو نور عمل چاپ را  انجام می‌دهد؛ این چاپگر از ترکیب لوازمی مانند درام، فیلم فیوزینگ و تونر تشکیل شده و با ساختار مهندسی خود ، امکان چاپ دقیق را برای مصرف کنندگان خود فراهم آورده است.

درام پرینتر

یک قطعه حساس به نور است که در هنگام چاپ شروع به چرخش می‌کند و با استفاده از الکتریسیته ساکن شارژ شده و  پس از تابش لیزر، الگوی چاپ روی قسمت های شارژ شده درام مشخص می‌شود؛  فیلم فیوزینگ کاغذ را گرم کرده و با این کار جوهر تونر بر روی کاغذ مورد نظر می‌چسبد و از این طریق، الگوی تعیین شده را بر روی کاغذ چاپ می‌کند.

اولین چاپگر لیزری با کمی تغییر از روی دستگاه فتوکپی ساخته شد؛  این نوع چاپگر ها تقریبا عملکرد مشابهی با دستگاه های فتوکپی دارد؛  با این تفاوت که در پرینتر لیزری هیچ متن اولیه‌ای وجود ندارد و چاپگر داده‌های ذخیره شده در کامپیوتر را به کلمات و تصاویر تبدیل می‌کند و با استفاده از پرتو های لیزر، نگاشت جوهر را روی کاغذ کنترل کرده و حاصل را نمایش می‌دهد.

چاپگرهای لیزری
چاپگرهای لیزری
چاپگرهای لیزری
چاپگرهای لیزری

اشتراک گذاری در:

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در مطالب

سوالی دارید؟

برای آگاهی از راه های ارتباط با ما، بر روی دکمه زیر کلیک کنید

مطالب جدید ...

در خبرنامه ما عضو شوید