فتوکپی تکثیر

فتوکپی تکثیر از جمله وسایل پرکاربرد در ادارات، مدارس، دانشگاه ها، مراکز چاپ و تکثیر می‌باشد. انواع مختلفی از فتوکپی تکثیر در بازار موجود است. کاربر با توجه به نیاز و بودجه ای که دارد می تواند از میان دستگاه های مختلف فتوکپی تکثیر مناسب خود را انتخاب نماید. همچنین کاربر با توجه به فضایی که در اختیار دارد می‌تواند دستگاه فتوکپی تکثیر خود را به صورت رومیزی و یا ایستاده، چند کاره و تک کاره انتخاب نمایند.

فتوکپی تکثیر
فتوکپی تکثیر

دستگاه فتوکپی تکثیر

دستگاه کپی تکثیر با توجه به اینکه برای چه کاری ساخته شده است کارآیی و عملکرد متفاوتی پیدا می کند. بنابراین هر دستگاه فتوکپی تکثیر ویژگی ها و فاکتور های مخصوص به خود را دارد. توصیه می کنیم قبل از خرید دستگاه فتوکپی تکثیر با مشخصات ویژگی های آشنا شوید.

کیفیت

شاید بد نباشد بدانید که دو ویژگی بسیار مهم دستگاه کپی تکثیر از قبیل کیفیت و سرعت چاپ برای اکثر کاربران بسیار اهمیت دارد. سرعت دستگاه کپی تکثیر بر اساس تعداد برگه های چاپ شده در هر دقیقه محاسبه می شود. همچنین کیفیت چاپ دستگاه بر اساس dpi سنجیده خواهد شد. هرچه مقدار دی پی آی دستگاه بیشتر باشد کیفیت چاپ دستگاه هم بیشتر می شود.

سرعت

میانگین سرعت دستگاه فتوکپی و تکثیر بین ۱۰ الی ۱۰۰ برگ در هر دقیقه است. بنابراین کاربر بر اساس نیاز کاری خود که نوع دستگاه را انتخاب می کند. همچنین کیفیت چاپ دستگاه در مقدارهای مختلف 1200، 600 و 1400 dpi است.

ADF

ذکر این موضوع خارج از لطف نیست که سایر ویژگی های دستگاه می تواند سرعت و کیفیت چاپ دستگاه فتوکپی تکثیر را افزایش دهد. برای مثال قابلیت ذخیره خودکار ADF این امکان را برای کاربر فراهم می کند که تنها با یک بار استفاده از نسخه اصلی بتواند چندین برگ را با کیفیت یکسان چاپ کند.

امکانات جانبی

ویژگی های دیگری از قبیل لارجر باکس باعث افزایش تعداد برگه های قرار داده شده در دستگاه خواهد شد. همچنین راه‌های ارتباطی از دیگر ویژگی های دستگاه می باشد که شما می توانید به صورت مستقیم یا غیر مستقیم فایل مورد نظر خود را چاپ کنید. بنابراین این ویژگی سرعت چاپ دستگاه را افزایش خواهد داد.

از طرفی هر چقدر سازگاری دستگاه فتوکپی تکثیر با سیستم های عامل مختلف بیشتر باشد کارایی و عملکرد دستگاه بیشتر خواهد شد.

فتوکپی تکثیر
فتوکپی تکثیر

خرید دستگاه

خرید دستگاه کپی تکثیر بر اساس نوع دستگاه و ویژگی‌هایی که دارد انجام می شود. جالب است بدانید که دستگاه کپی تکثیر در انواع مختلفی از قبیل استوک، بازسازی شده و آکبند در بازار موجود می باشد. هر کدام از این نوع دستگاه کپی تکثیر ویژگی ها و کارایی های مخصوص به خود را دارند.

قیمت هر کدام از این دستگاه کپی های تکثیر متفاوت است. کاربر براساس بودجه خود می تواند نوع دستگاه کپی تکثیر را انتخاب نماید. دستگاه کپی تکثیر استوک و بازسازی شده از لحاظ قیمت نسبت به دستگاه های آکبند ارزان تر می باشند.

استوک، بازسازی شده و آکبند

ذکر این موضوع خارج از لطف نیست که کیفیت دستگاه های استوک و بازسازی شده در حد دستگاه‌های آکبند است. خرید کپی تکثیر را می توانید به دو صورت حضوری و آنلاین انجام دهید. هرکدام از این روشها مزایا و ویژگی های مخصوص به خود را دارند. خرید آنلاین این امکان را برای کاربر فراهم می کند که در هر زمان و هر مکانی بتواند خرید دستگاه کپی تکثیر مورد نظر خود را انجام دهد.

خرید اینترنتی

کاربر از طریق خرید آنلاین می تواند در زمانی کوتاه چندین فروشگاه را مشاهده کند. این نوع خری برای افراد پر مشغله بسیار اهمیت دارد. بهتر است که خرید کپی تکثیر چه به صورت آنلاین و چه به صورت حضوری از یک فروشگاه معتبر صورت گیرد.

فروشگاه معتبر

امروز فروشگاه های بسیاری در سراسر ایران وجود دارند که عرضه کننده دستگاههای کپی تکثیر می باشند. ما به شما توصیه می کنیم که فروشگاهی را انتخاب کنید که خود وارد کننده دستگاه های تکثیر باشد. زیرا امروزه اکثر افراد سودجو سعی دارند دستگاه های از کار افتاده و خراب شده را به جای دستگاه های استوک و بازسازی شده جا بزنند.

بنابراین برای جلوگیری از هدر رفتن هزینه ای که صرف خرید دستگاه کرده اید بهتر است آن را از فروشگاه معتبر خریداری نمایید. فروشگاه کپی ایران با توجه به اعتبار و سابقه‌ای که در زمینه فروش لوازم اداری و تجهیزات دارد بهترین گزینه به شمار می آید. از طریق فروشگاه کپی ایران می توانید خرید کپی تکثیر را به همراه گارانتی و ضمانت نامه انجام دهید.

فتوکپی تکثیر
فتوکپی تکثیر

قیمت دستگاه

قیمت دستگاه فتوکپی تکثیر با توجه به یکسری عوامل و ویژگی ها متفاوت خواهد بود. همانطور که در بالا اشاره کردیم دستگاه کپی تکثیر در انواع مختلفی (استوک، بازسازی شده، آکبند) در بازار موجود می باشد. قیمت دستگاه های آکبند نسبت به دستگاه های استوک و بازسازی شده بیشتر است. زیرا دستگاه های آکبند کار نکرده هستند.

نوع دستگاه

بنابراین کاربر می‌تواند بر اساس بودجه ای که دارد نوع دستگاه تکثیر مورد نظر خود را انتخاب کند. افرادی که برای شروع کار بودجه کافی ندارند می توانند دستگاه های استوک و یا بازسازی شده را انتخاب کنند. زیرا هزینه دستگاه فتوکپی تکثیر استوک و یا بازسازی شده بسیار ارزانتر از دستگاه‌های آکبند است. در واقع کاربر می‌تواند دستگاه کپی تکثیر را در یک مدل و برند با قیمتی حدود ۵۰ درصد ارزانتر از دستگاه آکبند خریداری کند.

کاربری

یک مسئله دیگر که بر قیمت دستگاه فتوکپی تکثیر تاثیر گذار است نوع دستگاه از نظر کاربری می باشد. بهتر است بدانید که دستگاه های فتوکپی تکثیر در دو نوع اداری و رومیزی در بازار موجود هستند. با توجه به اینکه دستگاه های اداری کارایی و عملکرد بیشتری نسبت به دستگاه های رومیزی دارند. بنابراین قیمت این نوع دستگاه ها بسیار بیشتر از نوع رومیزی است.

امکانات اختیاری

از طرفی امکانات و ویژگی های خود دستگاه بر قیمت دستگاه فتوکپی تکثیر بسیار تاثیر گذار می باشد. به عبارتی امکانات اختیاری دستگاه می‌تواند باعث کاهش یا افزایش هزینه دستگاه فتوکپی تکثیر شود. بنابراین با اضافه یا حذف امکانات اختیاری می توانید قیمت دستگاه فتوکپی تکثیر را کاهش و یا افزایش دهید. از امکانات جانبی دستگاه می‌توان به موارد مختلفی از قبیل فینیشر، ذخیره خودکار ADFو سورتر اشاره کرد.

نیاز کاری

کاربر با توجه به نیاز کاری که دارد می تواند نوع دستگاه را انتخاب و نسبت به سفارش دستگاه فتوکپی تکثیر اقدام کند. شاید بد نباشد بدانید که دستگاه های فتوکپی تکثیر از دو نوع تکنولوژی لیزری و جوهر افشان بهره می برند. معمولاً دستگاه های کپی تکثیر لیزری نسبت به دستگاه های جوهر افشان قیمت بالاتری دارند. زیرا دستگاه های کپی تکثیر لیزری از سرعت و دقت بالاتری برخوردار هستند.

چند کاره

از طرفی چند کاره یا تک کاره بودن دستگاه بر قیمت دستگاه کپی تکثیر تاثیر گذار می باشد. دستگاه کپی چند کاره به دلیل اینکه قادر به انجام چندین کار به طور همزمان می باشد از قیمت بیشتری نسبت به دستگاه تک‌کاره برخوردار است.

با دستگاه فتوکپی تکثیر چند کاره می توانید علاوه بر کپی عمل پرینت، اسکن و فکس را هم انجام دهید. همچنین دستگاه های کپی رنگی نسبت به دستگاه های تکثیر سیاه و سفید قیمت بیشتری دارند.

انواع دستگاه فتوکپی تکثیر

انواع دستگاه فتوکپی تکثیر بر اساس عوامل و ویژگی های مختلف مورد بررسی قرار می گیرد. می توان گفت دستگاه های فتوکپی تکثیر از لحاظ تکنولوژی چاپ به دو دسته لیزری و جوهر افشان تقسیم می شوند. دستگاه های فتوکپی تکثیر لیزری کیفیت چاپ و سرعت بالاتری نسبت به دستگاه های جوهر افشان دارند.

لازم به ذکر است که اگر از دستگاه های تکثیر لیزری به مدت چندین ماه استفاده نشود کارایی و کیفیت خود را حفظ خواهند کرد. معمولاً از دستگاه های جوهر افشان جهت چاپ تصاویر در آتلیه های عکاسی استفاده می شود.

ایستاده و اداری

یک تقسیم بندی دیگر برای دستگاه فتوکپی تکثیر از نظر نوع کاربرد است. دستگاه کپی تکثیر در دو نوع اداری یا ایستاده و خانگی یا رومیزی موجود می باشد. دستگاه های ایستاده از نظر وزن و ابعاد بسیار بزرگ تر از دستگاه های رومیزی هستند. زیرا سرعت و کیفیت چاپ در دستگاه های اداری نسبت به دستگاه رومیزی بیشتر است.

رومیزی و خانگی

دستگاه های فتوکپی تکثیر رومیزی کاربری محدودتری نسبت به دستگاه های ایستاده دارند. همچنین این دستگاه ها نسبت به دستگاه ایستاده بسیار جمع و جور تر ساخته شده اند. یک نوع دیگر از تقسیم بندی دستگاه کپی تکثیر براساس تک کاره و یا چند کاره بودن آنها است.

چندکاره

دستگاه فتوکپی تکثیر تک کاره فقط قادر به انجام یک کار می باشد. اما دستگاه کپی تکثیر چند کاره قادر است به طور همزمان چندین کار را انجام دهد. همان طور که می‌دانید برندهای مختلفی از دستگاه کپی تکثیر در بازار موجود است. هر کدام از این دستگاه ها ویژگی های مخصوص به خود را دارند. همچنین قیمت دستگاه کپی تکثیر بر اساس نوع برند متفاوت می باشد.

فتوکپی تکثیر
فتوکپی تکثیر

فروش دستگاه

فروش دستگاه فتوکپی تکثیر می تواند به دو صورت انجام شود. با توجه به اینکه خرید از طریق مشتری به دو صورت آنلاین و یا حضوری قابل انجام است. فروشنده می‌تواند دستگاه کپی تکثیر را به دو صورت آنلاین یا حضوری به فروش برسانند. فروشنده می تواند انواع مختلف دستگاه های کپی تکثیر را از کشورهای تولید کننده وارد کند و آن ها را به دست مشتری برساند. از طرفی فروش دستگاه فتوکپی تکثیر می تواند به صورت جداگانه و یا در یک فروشگاه لوازم اداری انجام شود. در صورت نیاز به خرید این دستگاه، با ما در تماس باشید تا با مشاوره رایگان، بتوانید انتخاب بهتری داشته باشید.

دستگاه تکثیر آکبند

فتوکپی تکثیر آکبند همانطور که از نامش پیداست دستگاهی دست نخورده و کارنکرده می باشد. به جرأت می‌توان گفت کپی تکثیر آکبند دستگاهی است که کاربر با خیال راحت می تواند آن را در محل کار یا منزل خود استفاده کند. فتوکپی تکثیر آکبند با توجه به این که بالاترین کیفیت و کارآیی را دارد از قیمت بالاتری هم برخوردار می‌باشد.

البته ذکر این موضوع خارج از لطف نیست که همه مدل ها و برندهای مختلف دستگاه فتوکپی تکثیر در نوع استوک و یا بازسازی شده هم موجود هستند. بنابراین کاربرانی که سرمایه و بودجه آنچنانی ندارند احتیاجی به نگران شدن نخواهند داشت. زیرا کاربر با هزینه کردن نصف قیمت دستگاه فتوکپی تکثیر آکبند می تواند نیازهای کاری خود را برطرف سازد.

 تکثیر بازسازی شده

فتوکپی تکثیر بازسازی شده یکی دیگر از انواع کپی های تکثیر می باشد که از لحاظ قیمت حتی نسبت به دستگاه های استوک ارزان تر است. کپی تکثیر بازسازی شده دستگاهی می باشد که بعضی از قطعات آن را تعویض کرده اند. البته لازم به ذکر است که قطعات تعویضی فتوکپی تکثیر بازسازی شده با قطعات اورجینال صورت می گیرد. بنابراین کاربر می تواند با خیالی آسوده نسبت به کیفیت دستگاه آن را تهیه نماید. با تعویض قطعات داخلی فتوکپی تکثیر بازسازی شده طول عمر و کیفیت چاپ دستگاه افزایش پیدا خواهد کرد.

 فتوکپی تکثیر استوک

دستگاه فتوکپی تکثیر دست دو دستگاهی کارکرده یا دست دوم می باشد. جالب است بدانید که در کشورهای اروپایی و آمریکایی با عرضه مدل های جدید خدمات پس از فروش دستگاه کپی تکثیر دست دوم کاهش پیدا می‌کند. به همین دلیل شرکت‌ها مجبور می‌شوند این نوع از دستگاه کپی تکثیر را به سایر کشورها صادر کنند.

بنابراین این دستگاه ها به دلیل اینکه دستگاه فتوکپی تکثیر دست دوم محسوب می شوند قیمت ارزان تری نسبت به سایر دستگاه ها دارند. فتوکپی تکثیر دست دو با اینکه نو و آکبند نیستند اما از کیفیت لازم برخوردار می باشند.

معمولاً عملکرد و کارایی کپی تکثیر استوک حدود ۵ سال است. بنابراین موقع خرید دستگاه کپی تکثیر استوک باید به سال ساخت آن توجه ویژه داشته باشید. زیرا در صورتی که تعداد سال ساخت دستگاه بیشتر از ۵ سال باشد ممکن است دستگاه کپی تکثیر دست دو کیفیت و کارایی لازم را نداشته باشد.

دستگاه فتوکپی تکثیر دست دو به همراه ضمانت نامه و گارانتی به فروش می رسد. بنابراین برای اطمینان خاطر بیشتر توصیه می کنیم دستگاه های تکثیر استوک را به همراه ضمانت نامه و گارانتی خریداری نمایید. با مراجعه به فروشگاه معتبر کپی ایران می توانید کپی تکثیر دست دو را با کیفیت بالا و اطمینان کافی خریداری نمایید.

 

اشتراک گذاری در:

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در مطالب

سوالی دارید؟

برای آگاهی از راه های ارتباط با ما، بر روی دکمه زیر کلیک کنید

مطالب جدید ...

در خبرنامه ما عضو شوید